Przejdź do treści

Intensywne opady śniegu w piątek i noc z piątku na sobotę. Na Podlasiu marznące opady deszczu. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady śniegu w piątek i noc z piątku na sobotę. Na Podlasiu marznące opady deszczu. PROGNOZA POGODY

Reklama

Ciekawie wyglądające prognozy na sobotę i niedzielę 21 stycznia oraz 22 stycznia, kiedy to nasz kraj miałby znaleźć się pod wpływem ośrodka niskiego ciśnienia znad Basenu Morza Śródziemnego, który przyniósłby intensywne opady śniegu nad znacząco częścią kraju ❄️😍

Intensywne opady śniegu w piątek i noc z piątku a sobotę. Na Podlasiu marznące opady deszczu. PROGNOZA POGODY

Intensywne opady śniegu w piątek

Strefa opadów śniegu ma wejść od strony woj. podkarpackiego już koło południa w piątek. Do wieczora strefa lokalnie silnych opadów śniegu obejmie województwa małopolskie, podkarpackie oraz lubelskie i będzie przemieszczać się na północny zachód Polski.

Reklama

O ile na początku dnia temperatury będą oscylować w okolicach 0 °C, o tyle w godzinach wieczornych zaczną powoli spadać do -2°C. Mowa tutaj o województwach, w których będzie padał śnieg. Na drogach ślisko.

Noc z piątku na sobotę

Nocą strefa lokalnie intensywnych opadów śniegu oprócz województwa lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego obejmie też województwo świętokrzyskie, południe i wschód województwa mazowieckiego oraz południe województwa podlaskiego.

Po północy najsilniejsze opady śniegu będą występować w województwie podlaskim, mazowieckim oraz łódzkim. Natomiast w woj. małopolskim lubelskim podkarpackim opady już będą słabły i powoli zanikały.

Niebezpieczna sytuacja na wschodzie województwa podlaskiego

Reklama

Po północy na wschodzie województwa podlaskiego pojawią się opady mieszane oraz opady marznącego deszczu. Oczywiście w całej strefie opadowej będą trudne warunki na drogach, ale najbardziej niebezpieczna sytuacja będzie właśnie na krańcach województwa podlaskiego. Tam opady będą bardzo szybko zamarzać i pojawi się gołoledź.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama