Przejdź do treści

Jarosław Turała przygląda się FUSom pogodowym na przyszły tydzień :)

Dzień dobry. Dziś już sobota, więc FUSowi trzeba się przyjrzeć. Tak sobie myślę, że odkąd pogoda zawiera wszelakie konserwanty, sztuczne barwniki i wzmacniacze emocji, to nie wpływa ona dobrze na społeczeństwo.

Jarosław Turała o pogodzie…

Reklama

W sumie przed nami dzień św. Walentego, może zrobi mi kochanka prezent i tym razem nie powiększy ust i biustu, bo to zwiększa jej wagę, a co za tym idzie wybrzuszenia pomiędzy ośrodkami barycznym. Dodatkowo efektem ubocznym są wszelakie wiatry i deszczowo — śniegowe biegunki, a tego ja także nie lubię. Prosiłem ją już wielokrotnie – Przestań, to brać. Nawet Travisto nie wyeliminuje wiatrów, a jak ostatnio kupiłem jej Iladian Direct plus, to efektem były dość długotrwałe opady deszczu i śniegu. Powiedziałem – NIE KUPIĘ!!!

jarosław turała, jarosław turała
Windy: Radar pogodowy

Fusy pogodowe

Mamy w artykule dwa zrzuty ekranu przedstawiające prognozowane porywy wiatru. Pierwszy, to Model ECMWF na dzień 18.02. Drugi, to GFS na 17.02. Widać wyraźnie, że regionach, w których prognozowane porywy, grubo przekraczać mogły 120 km/h. Ogólnie na północy kraju jak również na pogórzu będzie trzeba się liczyć z porywem 80 / 95 km/h (pojedynczym) (ECMWF)- przynajmniej na tę chwile, jednak nadal mamy do czynienia z FUSami, które są dość rozbiegane. Dobrą wiadomością jest to, że prognozy nieco uspokoiły porywy. Może nie znacząco, ale jednak. Sytuacja oczywiście jest rozwojowa i niebawem powinny dojść kolejne „wiązki” modelowe. We wtorek pierwsza / wstępna analiza.

Reklama

Jeśli się coś zmieni, dam znać 🙂. Nieco optymizmu powinno sprawić, również, że za oknem coraz więcej słońca 🙂. Korzystajcie 🙂

Sorry taki mamy klimat

Zapraszamy na FP autora tego wpisu:

Inne wiadomości

Reklama