Przejdź do treści

Jeszcze ostatni post nie zdążył się rozpędzić, a tu już WDZIERA SIĘ SKWAR.

Skwar, Skwar

Jeszcze ostatni post nie zdążył się rozpędzić, a tu już WDZIERA SIĘ SKWAR.

Co więcej, wg ostatnich prognoz (tak tam przeczytałem), upału należało spodziewać się w tym tygodniu….Hmmm…Widziałem 22 / 24 stopnie, ale do upału raczej byśmy się nie zbliżyli. Zapewne w Internetach podczas napływu cieplejszej masy powietrza pojawią się termometry w środku miasta, które pokażą 30 – 35 stopni, ale mam nadzieje, że Wiecie aby nie traktować tych wskazań poważnie.

Reklama

W dalszej części tekstu widać, że jednak bardzo wysokie temperatury przyjdą w przyszłym tygodniu, a nie w tym. Biorąc pod uwagę odległość prognoz i sytuację baryczną mocno dynamiczną, to dla dobrego „smaku” można by się z tą prognozą wstrzymać.

Wiecie, co jest najgorsze?

To, że tego typu artykuły piszą osoby, które małe mają pojęcie o meteo i często wyciągają z jakiegoś kontekstu zdanie / termin, który używają do tego typu artykułów. Znam przypadki również, że w tekstach ukazywało się zupełnie coś innego, niż było przekazane.

Reklama

Już kiedyś to pisałem – Tak się zabija rzetelność informacji, które uwierzcie mi są dla wielu osób bardzo ważne. Później dostaję lawinę wiadomości od ludzi z fobiami, bo gdzieś tam czytały, że coś tam na nadejść i zniszczyć. Prostowanie tego jest naprawdę trudne, bo to się zobaczyło, to już się nie od zobaczy i w głowie takich ludzi i tak na marginesie jest krzyczący nagłówek o zbliżającym się „katakliźmie”.

Podobnie jest z ostrzeżeniami. Je…ć nagłówek i mieć wykrochmalone. Następnie jak się nie sprawdzi, ludzie, jeśli coś rzeczywiście nadchodzi mają kompletnie w tylnej części ciała ostrzeżenia i bagatelizują możliwość wystąpienia niebezpiecznej pogody. Po jej wystąpieniu w Internecie następuję obrzucanie się nawzajem mięsem – kto ostrzegł, kto nie, ja lepszy, ty gorszy.

Tak to już pewnie będzie.

Zapraszamy na fanpage autora:

https://www.facebook.com/meteoexpert/

Reklama

Partnerzy – Burzowo.info / Pogoda i klimat – Łowcy Burz Paweł i Marta Błaszkowscy / Miasto Zgierz

Grafika – Wxcharts

Reklama