Przejdź do treści

Karambol na A1. Seria kolizji w Zabrzu. Ostrzeżenie przed gołoledzią.

Do karambolu doszło w niedzielę rano. Dwie osoby zostały ranne. Powodem były bardzo złe warunki na drodze. Ostrzeżenie — tej nocy w wielu miejscach pojawi się gołoledź.

Reklama

[bdp_ticker ticker_title=”LIVE” theme_color=”#8c0000″ font_color=”#0a0000″ font_style=”bold” autoplay=”false” limit=”1″ category=”224″]

karambol, ostrzeżenie, gołoledź

Karambol na autostradzie A1

W niedzielę (28.11.2021) w godzinach porannych doszło do karambolu. Miał on miejsce na autostradzie A1 w Knurowie (woj. śląskie). Udział w nim miało 15 pojazdów (w tym jeden dostawczy i jeden ciężarowy). Trzy osoby zostały ranne, z czego dwie trafiły do szpitala).
Przyczyną karambolu były bardzo trudne warunki na drodze. W nocy padał śnieg i opady mieszane. Ostrzeżenia, które wydaliśmy wczoraj o oblodzeniach, również się sprawdziło. Temperatura spadła poniżej zera i pojawiły się miejscami oblodzenia.

Seria kolizji w Zabrzu — przyczyną gołoledź

Reklama

Również w Zabrzu (woj. śląskie) na Drogowej Trasie Średnicowej dziś rano kierowcom dały się we znaki oblodzenia nawierzchni. W krótkich odstępach czasu doszło do serii dziewięciu kolizji. Hamujące przed łukiem drogi auta wpadały w poślizg, zderzały się ze sobą lub uderzały w przydrożne bariery.

Śmiertelne potrącenie w Niegowicach

Również w niedzielę rano doszło do śmiertelnego potrącenia 83-letniej kobiety w Niegowicach (pow. zawierciański). Kierowca prawdopodobnie stracił panowanie z powodu oblodzenia drogi.

Ostrzeżenia przed gołoledzią na noc

W tym momencie padają opady mieszane na południowym wschodzie oraz w centrum kraju. Mokry śnieg oraz śnieg z deszczem pada na północy i zachodzie kraju. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

karambol, karambol,ostrzeżenie,gołoledź
Reklama

Temperatura w nocy spadnie w wielu miejscach delikatnie poniżej zera. Szczególnie w drugiej połowie nocy oraz nad ranem przyczyni się to do powstania oblodzeń. Często „ukryte” one są pod błotem pośniegowym. Apelujemy, abyście zdjęli nogę z gazu i uważali.

karambol, karambol,ostrzeżenie,gołoledź

Aktualności Live (poczekaj na załadowanie)

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama