Przejdź do treści

Karolina Północna. USA. Strumień wody pod ciśnieniem na stoku narciarskim. Dwie osoby ranne.

Karolina Północna w USA. Awaria hydrantu spowodowała wystrzelenie strumienia wody pod ciśnieniem, który przemoczył turystów podróżujących na wyciągu. Nagranie i zdjęcia poniżej.

karolina północna
Turysta uwięziony na wyciągu krzesełkowym oblewany strumieniem wody. Źródło: Beech Mountain Water Pipe Bursts – YouTube

Karolina Północna – Fontanna lodowatej wody

Reklama

W popularnym kurorcie narciarskim Beech Mountain Ski Resort w Karolinie Północnej w USA doszło do bardzo nietypowej, niebezpiecznej sytuacji. W powietrze pod dużym ciśnieniem wystrzelił strumień wody z uszkodzonego hydrantu. Jak się później okazało, hydrant zasilający armatkę śnieżną uszkodził jeden z narciarzy. Zobaczcie, co się działo dalej:

YouTube player

Na nagraniu widzimy, że strumień wody pod ciśnieniem wytryskuje wprost na wyciąg krzesełkowy. Ludzie podróżujący wyciągiem dostawali się w strumień lodowatej wody, który moczył ich do szpiku kości. Postanowiono zablokować wyciąg. Pech chciał, że jeden z turystów na wyciągu znalazł się w centrum strumienia wody przez dłuższy czas. Włączono z powrotem wyciąg. Turysta ten wisiał bezwładnie skuty lodem. Obserwujący to zdarzenie ludzie próbowali pomóc poszkodowanym. Inni turyści widząc co się dzieje, skakali z wyciągu w obawie o swoje zdrowie.

Bilans wydarzenia

Reklama

Dwie osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich złamała rękę podczas skoku z dużej wysokości. Turyści widzący to mocno się przestraszyli. Władze kurortu natomiast wydały oświadczenie, że w sumie nic poważnego się nie stało a sytuacja wróciła do normy.

Inne wiadomości

Reklama