Przejdź do treści

Każdej nocy coraz cieplej. Najgorsze przymrozki za nami.

Każdej nocy coraz cieplej. Najgorsze przymrozki za nami.

Reklama

W piątek z północy przemieszczał się przez Polskę front atmosferyczny chłodny. Za frontem napłynęło chłodniejsze powietrze znad Atlantyku. To wraz z rozpogodzeniami powodowało przymrozki w wielu miejscach polski. Najgorsze przymrozki wystąpiły w nocy z piątku na sobotę. Ale też niewiele lepiej było z soboty na niedzielę.

Przymrozki najsilniejsze wystąpiły w nocy z piątku na sobotę

Przy gruncie temperatury w nocy z piątku na sobotę spadły poniżej zera około godziny 1:00 w nocy. Najzimniej było między godziną 3:00 a 5:00 nad ranem. A najzimniejsze miejsca to województwo zachodniopomorskie, pomorskie oraz kujawsko pomorskie, tam lokalnie do -4°C. Przymrozki również pojawiły się w województwie warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz dolnośląskim. Tam od -1 do -2°C. Na pozostałym obszarze temperatury delikatnie powyżej zera.

YouTube player
Reklama

Niewiele lepiej było kolejnej nocy. Również najzimniej było w Polsce północno-zachodniej, tam od -2 do 0°C i szczególnie w godzinach porannych, czyli od godziny 3:00 do 5:00 nad ranem. Podobne temperatury w województwie dolnośląskim, małopolskim. Na pozostałym obszarze było trochę cieplej.

Poniżej dane IMGW temperatury na wysokości 5 cm z nocy z piątku na sobotę.

Kolejne noce cieplejsze.

Mamy jednak dobrą informację po tych dwóch bardzo zimnych nocach. Kolejne noce będą już cieplejsze. Ocieplenie będzie powolne i jeszcze w nocy z niedzieli na poniedziałek lokalnie mogą wystąpić temperatury bliskie zeru. Tak w kolejnych nocach już przymrozki nie powinny występować. Więc wracamy na tory typowo letnie.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama