Przejdź do treści

Kilkudniowe delikatne ocieplenie. Na początku grudnia możliwy większy mróz

Trwa kilkudniowe delikatne ocieplenie. Na początku grudnia możliwy jednak będzie większy mróz.

Reklama

Sprawdzamy modele numeryczne pod kątem kolejnych dni.

delikatne ocieplenie, delikatne ocieplenie
ICON

Delikatne ocieplenie w weekend

W kolejnych dniach listopada nastąpi delikatne ocieplenie w Polsce. W szczególności będzie odczuwalne na zachodzie oraz w centrum Polski. Tam w piątek, sobotę i niedzielę lokalnie do 6°C. Najzimniej oczywiście na wschodzie: od zera do -2°C. Tak będzie wyglądała sytuacja w dzień. W nocy temperatury będą spadać na wschodzie i w centrum Polski do -2 / – 3°C, na zachodzie i południu większości temperatury dodatnie.

Powolne ochłodzenie od poniedziałku

Reklama

Od poniedziałku zaczniemy zauważać powolne ochłodzenie. W dzień temperatury na zachodzie i południu Polski nadal będą dodatnie, jednak będą już niższe: od 2 do 4°C. Na wschodzie temperatury bliżej zera bądź -2 °C.

Nocami spadki temperatur będą już większe i na większym obszarze Polski, ale nadal maksymalnie -2 – 4°C.

Ochłodzenie od początku grudnia

Od początku grudnia w części modelów numerycznych widać zdecydowane ochłodzenie. W szczególności w Polsce wschodniej. Według uśrednionych prognoz temperatury ujemne mają objąć całą Polskę już nocą z 2 na 3 grudnia. Najcieplej będzie oczywiście na zachodzie: -2 / – 4°C, a najzimniej na północnym wschodzie. Tam prognozowane temperatury od -6 do -9°C.

YouTube player
Reklama

Do początku grudnia został jeszcze ponad tydzień, dlatego bierzemy te prognozy trochę z przymrużeniem oka. Mimo Wszystko trzeba je obserwować.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama