Przejdź do treści

Kolejny upalny tydzień. Wracają noce tropikalne.

Kolejny upalny tydzień. Wracają noce tropikalne. Sprawdzamy pogodę na najbliższe dni.

Upalna końcówka sierpnia

Przed nami kolejny upalny tydzień tego lata. O ile poniedziałek nie przywita nas wysokimi temperaturami, tak kolejne dni nadchodzącego tygodnia będą już gorące. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową prognozą na nadchodzące dni.

Szczegółowa prognoza

W poniedziałek wysokich temperatur powinni spodziewać się mieszkańcy wschodnich i południowo-wschodnich rejonów Polski. Termometry pokażą tam od 28 do 31°C. Tego dnia będzie dostrzegalny wyraźny kontrast termiczny w naszym kraju. Na wschodzie będzie upalnie, natomiast na południowym-zachodzie Polski termometry będą wskazywać 14-17°C. We wtorek upał obejmie całą wschodnią część naszego kraju. Termometry w tym dniu wskażą 32-33°C, a lokalnie może być jeszcze cieplej. W tym samym czasie na Pomorzu i południowym-zachodzie Polski temperatury poniżej 20°C.

Środa będzie jeszcze cieplejsza. Niemal w całym kraju temperatury powyżej 25°C. Ponownie najcieplej będzie we wschodniej części Polski, gdzie termometry wskażą do 34-35°C. Czwartek, piątek i sobota to dni, w których nastąpi kulminacja upałów. Temperatury w całym kraju wzrosną powyżej 30°C, a lokalnie wskażą 35-36°C. Niedziela na zachodzie już nieco chłodniejsza, na wschodzie natomiast wciąż utrzymywać się będą wysokie temperatury. W południowo-wschodnich regionach naszego kraju do 35-36°C. Poniedziałek (29 sierpnia) już chłodniejszy, z temperaturami do 25°C.

Tropikalne noce

W związku z upałami powietrze mocno się nagrzeje, a jego temperatura nocą w wielu miejscach nie spadnie poniżej 20°C. Będziemy mieli wtedy do czynienia z nocami tropikalnymi. Można pomyśleć nad ciekawym spędzeniem takich nocy, np. zrobić nocowanie w namiocie i korzystać z ostatnich dni wakacji. 

O czym pamiętać podczas upałów?

Pamiętajmy w najbliższych dniach przede wszystkim o odpowiednim nawadnianiu naszego organizmu. Podczas gorących dni powinno się spożywać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Unikajmy także eksponowania ciała na promienie słoneczne w godzinach największego skwaru, czyli między 11 a 15.

autor: Jakub Truchan

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.