Przejdź do treści

Kolejny upalny tydzień. Wracają noce tropikalne.

Kolejny upalny tydzień. Wracają noce tropikalne. Sprawdzamy pogodę na najbliższe dni.

Reklama

Upalna końcówka sierpnia

Przed nami kolejny upalny tydzień tego lata. O ile poniedziałek nie przywita nas wysokimi temperaturami, tak kolejne dni nadchodzącego tygodnia będą już gorące. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową prognozą na nadchodzące dni.

Szczegółowa prognoza

W poniedziałek wysokich temperatur powinni spodziewać się mieszkańcy wschodnich i południowo-wschodnich rejonów Polski. Termometry pokażą tam od 28 do 31°C. Tego dnia będzie dostrzegalny wyraźny kontrast termiczny w naszym kraju. Na wschodzie będzie upalnie, natomiast na południowym-zachodzie Polski termometry będą wskazywać 14-17°C. We wtorek upał obejmie całą wschodnią część naszego kraju. Termometry w tym dniu wskażą 32-33°C, a lokalnie może być jeszcze cieplej. W tym samym czasie na Pomorzu i południowym-zachodzie Polski temperatury poniżej 20°C.

Środa będzie jeszcze cieplejsza. Niemal w całym kraju temperatury powyżej 25°C. Ponownie najcieplej będzie we wschodniej części Polski, gdzie termometry wskażą do 34-35°C. Czwartek, piątek i sobota to dni, w których nastąpi kulminacja upałów. Temperatury w całym kraju wzrosną powyżej 30°C, a lokalnie wskażą 35-36°C. Niedziela na zachodzie już nieco chłodniejsza, na wschodzie natomiast wciąż utrzymywać się będą wysokie temperatury. W południowo-wschodnich regionach naszego kraju do 35-36°C. Poniedziałek (29 sierpnia) już chłodniejszy, z temperaturami do 25°C.

Reklama

Tropikalne noce

W związku z upałami powietrze mocno się nagrzeje, a jego temperatura nocą w wielu miejscach nie spadnie poniżej 20°C. Będziemy mieli wtedy do czynienia z nocami tropikalnymi. Można pomyśleć nad ciekawym spędzeniem takich nocy, np. zrobić nocowanie w namiocie i korzystać z ostatnich dni wakacji. 

O czym pamiętać podczas upałów?

Pamiętajmy w najbliższych dniach przede wszystkim o odpowiednim nawadnianiu naszego organizmu. Podczas gorących dni powinno się spożywać przynajmniej 2 litry wody dziennie. Unikajmy także eksponowania ciała na promienie słoneczne w godzinach największego skwaru, czyli między 11 a 15.

autor: Jakub Truchan

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama