Przejdź do treści

Komunikat meteorologiczny: możliwość wystąpienia lokalnie intensywnych opadów deszczu oraz burz.

Komunikat meteorologiczny. ZAKRES CZASOWY OBOWIĄZYWANIA – 24.05.2022r – 10:00 CEST – 24.05.202r – 23:00 CEST

Komunikat meteorologiczny

>> Gdzie jest burza? Radar burzowy. Mapa burzowa Polski. <<

OBSZARY OBJĘTE KOMUNIKATEM

Reklama

– Przede wszystkim województwa – Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie, Małopolskie, Łódzkie, Świętokrzyskie, Wielkopolskie, Kujawsko Pomorskie, Podkarpackie, Mazowieckie, Lubelskie, Podlaskie, Warmińsko Mazurskie.

Komunikat meteorologiczny: SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Przez Polskę z zachodu na wschód będzie przemieszczała się strefa frontów atmosferycznych. Na początku będzie wędrowała strefa ciepłego frontu, a następnie za nią chłodna. To w niej dojdzie do zainicjowania konwekcji. Wystąpią więc opady, chwilami mocniejsze oraz burze.

Komunikat meteorologiczny:

Reklama

Zgodnie z tym, co napisane jest wyżej, mamy dziś wędrówkę dwóch frontów atmosferycznych. Przed chłodnym i na nim istnieje ryzyko powstania głębszej konwekcji. W wymienionych województwach należy spodziewać się opadów deszczu umiarkowanej silne. Nie jest wykluczone, ze popada mocniej. Lokalnie także może pojawić się grad oraz silny i porywisty wiatr, który w porywach może osiągać 70 km/h. W miarę zbliżania się do pory nocnej burze będą gasnąć.

Uważajcie na siebie

Pamiętajcie, że każda, nawet niewielka burza może nieść ze sobą zniszczenia. Zachęcam do śledzenia aktualnych danych radarowych i teledetekcyjnych, Byście byli z opadami i wyładowaniami na bieżąco.

Fanpage Autora

(3) „Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama