Przejdź do treści

KOMUNIKAT POGODOWY: Burze we wtorek 03.05 możliwe w górach i na terenach podgórskich

Komunikat pogodowy – burze.

Na mapie zaznaczyliśmy rejony, w których będzie w we wtorek rozwijać się głębsza konwekcja. Będzie przynosić ona punktowe silne opady deszczu. Miejscami mogą rozwinąć się chmury Cumulonimbus przynoszące wyładowania. Największe zagrożenie burzami wystąpi w górach.

Reklama

Burze mogą pojawić się po południu (po godzinie 13:00 – 14.00), a zanikać będą w godzinach wieczornych. Burzom będzie towarzyszył silniejszy wiatr i opady drobnego gradu. Ewentualne burze zanikną wieczorem.

ZALECAMY NAJWYŻSZĄ OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych. Zagrożenia nie należy bagatelizować, głównie z powodu niewielu sygnałów zapowiadających nadchodzącą, lub formującą się burzę.

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Reklama

Więcej o burzach w majówkę i jak zachować się podczas burz znajdziecie w naszym artykule:

Burze w górach i na terenach podgórskich w majówkę. Jak się zachować podczas takich burz?

Aplikacja mogąca uratować życie

Zawsze wychodząc w góry, warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Reklama

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama