Przejdź do treści

KOMUNIKAT POGODOWY: Burze w nocy z poniedziałku na wtorek możliwe na krańcach południowozachodnich.

Komunikat pogodowy – burze.

Nocą z poniedziałku na wtorek przemieszczać się będzie front atmosferyczny chłodny związany z niżem atmosferycznym znajdującym się nad Niemcami. Front ten będzie blokowany przez Wyż stacjonujący nad Morzem Bałtyckim. Blokada będzie na tyle skuteczna, że strefy opadów będą spychane na południe. W większości poza tereny Polski. Jednak burze

W większości, ale nie wszędzie. Na krańcach południowozachodnich wystąpić mogą burze, które nocą nadejdą znad południowowschodnich Niemiec. W tym momencie strefa burz znajduje się nad Dreznem i zmierza na południowy wschód. Strefa ta ma tendencję do dobudowywania się i niewykluczone, że przejdzie przez obszar zaznaczony na żółto. Niesie ona ze sobą bardzo silny wiatr oraz nawalne opady deszczu.

Reklama

ZALECAMY OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

komunikat pogodowy, komunikat pogodowy

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Reklama

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama