Przejdź do treści

KOMUNIKAT POGODOWY: Burze w środę 11.05 na północy Polski.

Komunikat pogodowy – burze.

W środę przez Polskę północną menadrować będzie strefa zachmurzenia i opadów związana z falującym frontem polarnym. W strefie tej występować będą opady deszczu. Miejscami będą gwałtowne. Nie wykluczamy też burz. Burze nie powinny być gwałtowne. Jednak warto wziąć je pod uwagę.

Reklama

Na mapie zaznaczyliśmy dwa rejony. Obszar 1 (kolor żółty) – to tam burze rozwiną się z największym prawdopodobieństwem lub wejdą wzmacniając się z obszaru zielonego. Wystąpić mogą w godzinach popołudniowych / wieczornych. Burze przemieszczać się będą na wschód z odchyleniem na północ.

Obszar 2 (kolor zielony) – Tu szansa na powstanie burz będzie mniejsza a ich elektryczność niższa.

Reklama

ZALECAMY OSTROŻNOŚĆ i korzystanie z aplikacji nowcastingowych.

>>>Sprawdź aktualną sytuację burzową.<<<

Aplikacja nowcastingowa

Zawsze warto mieć na telefonie specjalną aplikację, która śledzi wyładowania atmosferyczne. Jedną z takich aplikacji, którą możemy polecić, jest Monitor Burz. Możecie ją pobrać na swój telefon z Androidem (wersja na ios jest w trakcie przygotowania).

Monitor Burz – Aplikacje w Google Play

Reklama

Najważniejszą z funkcji jest ustawienie alarmu dla określonego obszaru, w którym mogą pojawić się wyładowania. Ustawiamy sobie na przykład odległość 50 km od naszej pozycji. W momencie, kiedy pojawią się wyładowania na obszarze 50 km od nas, aplikacja zaalarmuje nas sygnałem dźwiękowym oraz odpowiednim monitem na ekranie telefonu.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aktualna prognoza pogody

komunikat pogodowy,
Reklama