Przejdź do treści

Lawina błotna we Włoszech na wyspie Ischia. Siedem ofiar śmiertelnych. W tym noworodek. Bilans nie jest ostateczny

Lawina błotna we Włoszech na wyspie Ischia. Siedem ofiar śmiertelnych. W tym noworodek. Bilans nie jest ostateczny. Liczby te podały wieczorem lokalne władze. Wcześniej informowano o 8 zabitych, ale wiadomość tę zdementowało MSW. Ogromne zniszczenia. Włoscy ratownicy kontynuują wysiłki, aby dotrzeć do zaginionych osób.

Lawina błotna we Włoszech, na wyspie Ischia.

Reklama

W wyniku ulewnych opadów deszczu nastąpiło osunięcie się ziemi i błota z pobliskiej góry, które uderzyło w gminę Casamicciola Terme wcześnie rano (około godziny 5 nad ranem) w sobotę, zalewając domy i porywając ze sobą samochody. Zasypany stertą kamieni i błota jest między innymi plac imienia Anny De Felice, 15-letniej ofiary podobnej lawiny z 2009 roku. 

Ofiary i zaginieni

Na początku informowano o 8 zabitych, ale wiadomość tę zdementowano. Włoskie MSW. Aktualny bilans to osiem osób zabitych w tym noworodek. Jednak nie jest to na pewno bilans końcowy. Trwają próby, dostanie się do osób zaginionych. A sytuacja na miejscu nadal jest bardzo niejasna.

Reklama

Wiele domów zostało odciętych od świata, a prowadząca do nich droga jest nieprzejezdna od wielu godzin. Na zdjęciach widzimy potężne zniszczenia. Kamienie na ulicach, błoto, drzewa i po przygniatane samochody.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama