Przejdź do treści

Legwany spadają z drzew na Florydzie. Niskie temperatury w całym regionie.

Zima nie odpuszcza w Stanach Zjednoczonych. Bardzo chłodne powietrze dotarło też nad Florydę. Z powodu niezwykle niskich temperatur zimnokrwiste legwany spadają z drzew.

legwany, legwany,spadają z drzew
Legwan na ziemi w Cherry Creek Park, Oakland Park. źródło: Joe Cavaretta/AP

Legwany spadają z drzew na Florydzie.

Reklama

Amerykańska służba pogodowa ostrzega mieszkańców Florydy przed spadającymi z drzew legwanami. Spowodowane jest to napływem bardzo niskich temperatur nad Florydę.

„Legwany są zimnokrwiste. Ich metabolizm zwalnia, gdy temperatura spada do ~4-9 stopni Celsjusza” – napisała w niedzielę na Twitterze amerykańska Narodowa Służba Pogodowa Miami-Południowa Floryda. „Legwany mogą spaść z drzew, ale nie są martwe.”

Reklama

Zoolog Stacey Cohen wyjaśnił ten fenomen jednej ze stacji telewizyjnych. Jak mówił: „Ich ciała w zasadzie zwalniają, a one zasypiają na drzewach. Jeśli temperatura nadal spada, to legwany tracą zdolność do utrzymania się na gałęziach i spadają na ziemię.”

Większość prawdopodobnie przetrwa ten okres unieruchomienia pod warunkiem, że temperatury szybko wzrosną. W przeciwnym wypadku wiele z nich zginie. Tak było w 2010 roku kiedy duża część populacji legwanów zginęła z powodu niskich temperatur. Które zniszczyły dużą liczbę ich populacji.

Niskie temperatury na Florydzie. USA w okowach mrozu.

W niedzielę rano temperatury na południu Florydy spadły do poziomu -3,9 ° C. Bo rzadko występujące temperatury na Florydzie. Paraliżują one i zagrażają wielu gatunkom zwierząt. Między innymi legwanom.

Reklama

Północno-wschodnia część USA zmaga się od wielu dni z bardzo trudną zimową aurą. Kilka stanów ogłosiło stan wyjątkowy. Odwołano 1 400 lotów.

legwany, legwany,spadają z drzew
Legwan na konarze drzewa na Florydzie, czekając na wschód słońca. Zdjęcie: Wilfredo Lee/AP

Legwany nie pochodzą z Florydy

Legwany zielone nie pochodzą z Florydy. Zostały przypadkowo wprowadzone jako pasażerowie na gapę na statkach towarowych i są uważane za gatunek inwazyjny. Mogą ważyć do 7,5 kg i mierzyć ponad 1,5 m długości.

Iguany nie są pierwszymi zwierzętami, które cierpią z powodu niskich temperatur tej zimy. Setki tysięcy ryb hodowlanych zginęło z powodu szoku termicznego w lagunie w północno-zachodniej Grecji po tym, jak ciężka burza śnieżna sparaliżowała kraj w zeszłym tygodniu.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama