Przejdź do treści

Mapa synoptyczna dla Polski i Europy

Ostrzeżenie meteorologiczne. Gołoledź i marznące opady. Ostrzeżenia IMGW

mapa synoptyczna, mapa synoptyczna
Wieczorem, nocą z poniedziałku na wtorek i przed południem we wtorek prognozowane są opady marznące i gołoledź.Ostrzeżenie meteorologiczne: Gołoledź na zachodzie Polski.W godzinach wieczornych, nocnych i porannych prognozujemy wystąpienie gołoledzi oraz lokalnych silnych oblodzeń na zachodzie Polski. Po temperaturach powyżej zera w poniedziałek nadejdzie szybko ochłodzenie. Temperatury spadną poniżej zera....

Mapa synoptyczna dla Polski (IMGW)

Sytuacja baryczna
Sytuacja baryczna (IMGW)

Mapa synoptyczna dla Europy (Wetterplate)

Mapa synoptyczna dla Europy (Wetterplate.de)
Mapa synoptyczna dla Europy (Wetterplate.de)

Mapa synoptyczna dla Europy (DWD)

Mapa synoptyczna dla Europy (DWD)
Mapa synoptyczna dla Europy (DWD)
Mapa synoptyczna dla Europy (DWD)
Mapa synoptyczna dla Europy (DWD)

Prognozowanie i obserwacja opadów deszczu.

Dzięki powyższej mapie możesz sprawdzić, gdzie aktualnie występuje opad (mapa nie rozróżnia, czy pada deszcz, czy śnieg, czy mżawka). Mapa nie bierze pod uwagę występowania mgły. Za pomocą przycisku uruchomisz animację pokazującą, jak wyglądały i przemieszczały się opady w ostatniej godzinie. Na dole po prawej stronie suwaka możesz zmienić odległość godzinową historii. Do wyboru jest 1h, 6h oraz 12h. Ta mapa nie pokazuje opadów w najbliższej przyszłości.
Skala na dole mapy wskazuje natężenie opadu. Ekstremalnie wysokie wartości przyjmują kolor różowy i fioletowy. Bardzo duże wartości przyjmują kolory od pomarańczowego do czerwonego. Najczęściej zobaczymy je w rdzeniach opadowych komórek burzowych występujących w sezonie letnim.

Radar opadów, Mapa opadów, Gdzie jest deszcz,

Mapy: Windy.com

Wszystkie mapy i detektory.