Przejdź do treści

Mróz i dominacja wyżowej pogody w najbliższych dniach.

Mróz i dominacja wyżowej pogody w najbliższych dniach.

Mróz i dominacja wyżowej pogody w najbliższych dniach.

Sytuacja baryczna

Reklama

Ostatnie dni, a nawet tygodnie przyzwyczaiły nas do dość wysokiej, jak na zimę temperatury. Przede wszystkim stykaliśmy się z cyrkulacją zachodnią, która pchała do nas cieplejsze powietrze, przez co w wielu miejscach kraju mróz był albo słaby, albo nie było go w ogóle. Jednak przyszły zmiany. Cyrkulacja zachodnia przeszła do historii. Nad Europą pojawiły się wyże, których dominacja w najbliższych dniach będzie bardzo silna, szczególnie nad Europą Środkową.

Wyż Dana, który będzie znajdował się nad Polską, nie będzie typowym zgniłem wyżem. Z racji tego, że powietrze będzie mniej wilgotne niż ostatnio, będziemy mieli zdecydowanie więcej czasu ze słońcem. A brak pełnej pokrywy chmur nie będzie zatrzymywał ciepła, przez co nocy będą zdecydowanie chłodniejsze.

YouTube player

Mróz wrócił do Polski.

Reklama

W piątek po przejściu stref opadowych związanych z niżem Pit zaciągnięte zostało zimne powietrze znad północy Europy. To spowodowało, że w Polsce temperatury spadły poniżej zera.

Oczywiście bestii ze wschodu nie będzie, jak to wieszczą niektóre media, ale przez kilka dni będziemy mieli ujemną temperaturę, szczególnie w nocy.

Najzimniej będzie nocami. Temperatury będą spadać do -8 °C Na terenie Polski wschodniej i centralnej, a w górach do -15°C.

Reklama

W dzień temperatury wyższe, jednak nadal w większości kraju ujemne jedynie na krańcach zachodnich oraz północnych mogą zbliżać się do zaraz stopni Celsjusza, no pozostają obszarze od -2 do -4°C w górach do -10°C.

Tendencja na kolejne dni.

Skupmy się najpierw na trendzie pogodowym. Pokaże on nam, czy temperatury będą miały trend wzrostowy, czy trend malejący. Poniżej przedstawie zbiór większości modeli numerycznych, który przedstawia temperatury dla Warszawy na najbliższe dni.

mróz, mróz

Od 4 lutego widzimy dość mocny trend spadkowy, jeśli chodzi o temperaturę. Najniższe temperatury będą 5, 6 i 7 lutego. W następnych dniach trend zrobi się wzrostowy i temperatury powoli będą wzrastać.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama