Przejdź do treści

Mroźno. W weekend możliwy mróz do -10 stopni Celsjusza. Później ocieplenie.

Mroźno. W weekend możliwy mróz do -10 stopni Celsjusza. Później ocieplenie.

Reklama

Sprawdzamy modele numeryczne pod kątem kolejnych dni.

Mroźno. W weekend możliwy mróz do -10 stopni Celsjusza. Później ocieplenie.
ICON

Przyczyna ochłodzenia

Nad Europą nadal sytuacja baryczna będzie faworyzować spływ bardzo chłodnych mas powietrza nad Europę Środkową, szczególnie nad Polskę oraz Zachodnie i północne Niemcy. Nad Europą Północną a szczególnie nad Skandynawią znajduję się wielocentryczny wyż o imieniu Eric. Nad Wyspami Brytyjskimi niż Regina a na wschód od Polski niż Sue.

Mroźno. W weekend możliwe spadki temperatury do -10 °C.

Reklama

Przeglądając wyliczenia modeli numerycznych, zauważamy nadal spadki temperatur w kolejnych dniach. Szczególnie będzie to widoczne w nadchodzący weekend, czyli w sobotę i w niedzielę. Gdzie w niektórych rejonach Polski temperatury mogą spaść do -10°C.

Mróz do -10 stopni Celsjusza. Model ALARO.

Największy mróz jest widoczny w modelu numerycznym ALARO. Z każdym dniem chłodna masa powietrza coraz bardziej będzie wędrować w głąb Europy Środkowej. I tak w piątek w godzinach południowych temperatury będą oscylować w granicy -1 do -4°C.

Nocą z piątku na sobotę najzimniej będzie na północnym wschodzie Polski: do -10°C. W najcieplejszym momencie soboty od -2 °C na zachodzie Polski, do -4 °C na północnym wschodzie i -6 °C w górach.

Reklama

Najzimniejsza jednak będzie noc z soboty na niedzielę. W wielu miejscach Polski temperatury spadną do -6 lub -8°C, a na południowym zachodzie, południu i wschodzie Polski nawet do -10°C.

Od niedzieli nastąpi wzrost stopniowy wzrost temperatury.

I tendencja ta jest spadkowa dla wszystkich modeli. Ochładzać się będzie od 15 listopada i już od 17 listopada większość modeli widzi temperatury ujemne dla wschodniej Polski. Sytuacja wyklaruje się w olejnych dniach.

Uważajmy na clickbajty i odległe prognozy.

Reklama

Tu trzeba być bardzo ostrożnym w prognozach. Prawda jest taka, że te terminy są wyliczane w modelu GFS i często mijają się z rzeczywistością. Jednak są kopalnią dla clickbajtów, w których autorzy, opierając się na dalekich wyliczeniach, biorą je za pewnik. Dlatego też trzeba brać takie artykuły z przymrużeniem oka.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama