Przejdź do treści

Nadchodzi silny wyż. Jarosław Turała.

Witajcie. Jedni lubią śnieg, inni słońce a jeszcze inni i jedno o drugie. W ostatnich dniach pojawiło się i trochę słońca i trochę śniegu, więc sporo ludków było zadowolonych. Tymczasem przed nami dość istotna informacja dotycząca wszelkich ludzi, którym pogoda sprawia problemy. Mowa tutaj o meteoropatach, dla których niebawem rozpocznie się cięższy okres, ponieważ pojawi się silny wyż.

silny wyż
Reklama

Najbliższe godziny.

Póki co nasz kraj znajduje się w obszarze niższego ciśnienia. Znajdujemy się pomiędzy wyżem znad Węgier / Rosji a wędrującym niżem skandynawskim. Kolejna doba, to prawdopodobnie zatoka niskiego ciśnienia, która zaznaczy się przede wszystkim na zachodzie, a następnie w centrum.

Silny wyż

W nowym tygodniu należałoby spojrzeć baczniej nad Skandynawię, gdzie do głosu dojdzie rozbudowujący się układ wyżowy, który sukcesywnie będzie się umacniał, a to oznacza wzrastające ciśnienie. Około wtorku już nad w północno wschodniej części kraju ciśnienie może wzrosnąć do 1040 hPa i to nie będzie koniec. Kolejny dzień – środa, to już szansa na centrum wyżu nad Polską z prognozowanym ciśnieniem około 1046 hPa !!!. Przypominam, że najwyższe zanotowane ciśnienie atmosferyczne w Suwałkach (1997r) – 1054 hPa. Do rekordu będzie więc daleko, ale już dzisiaj, wszyscy Ci, dla których problemy zaczynają się przy dużym wzroście / lub spadku ciśnienia powinni już się nastawić i niejako odpowiednio zabezpieczyć.

silny wyż, silny wyż

Będzie bolała głowa, do tego dojdą bóle migrenowe. Niektórzy będą narzekać na zmęczenie i brak koncentracji. Zwiększy się ryzyko kolizji i wypadków.

Inne wiadomości.

Jarosław Turała

Reklama