Przejdź do treści

NADEJŚCIE ZATOKI NIŻOWEJ NAD POLSKĘ. INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU ORAZ ŚNIEGU Z DESZCZEM. PROGNOZA POGODY

NADEJŚCIE ZATOKI NIŻOWEJ NAD POLSKĘ. INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU ORAZ ŚNIEGU Z DESZCZEM. PROGNOZA POGODY

Profil Autora: Burze – komunikaty i ostrzeżenia

NADEJŚCIE ZATOKI NIŻOWEJ, NADEJŚCIE ZATOKI NIŻOWEJ,PROGNOZA
https://zwierciadlo.pl/

NADEJŚCIE ZATOKI NIŻOWEJ NAD POLSKĘ

Reklama

Już jutro nasz kraj znajdzie się pod wpływem dość głębokiej zatoki niżowej, która będzie przemieszczała się do naszego kraju znad Skandynawii oraz Danii. W maksymalnym momencie głębokość niżu wyniesie zapewne 1001 hPa. Spowoduje to, że nad naszym krajem będą występowały intensywne opady śniegu, miejscami połączone opady śniegu z deszczem. Do tego dojdą jeszcze silne porywy wiatru, które spotęgują odczucie chłodu oraz nieprzyjemnej aury.

Opady mokrego śniegu

Najintensywniejsze opady śniegu, które spowodują powstanie dodatkowej pokrywy śnieżnej o grubości 10-15cm, lokalnie +15 cm wystąpią w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim oraz zwłaszcza w południowych regionach województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego, gdzie może spaść nawet 15-20 cm świeżego ciężkiego mokrego śniegu, który spowoduje utrudnienia zwłaszcza w ruchu lądowym.

Opady deszczu na zachodzie Polski.

Reklama

Najpewniej spadnie również dużo deszczu zwłaszcza na zachodzie oraz południowym-zachodzie Polski, która będzie po zachodniej stronie zatoki w tak zwanym ciepłym sektorze powietrza, który uniemożliwi występowanie opadów śniegu. Największe sumy opadów deszczu spodziewane w województwach: dolnośląskim, zachodniopomorskim, lubuskim, opolskim, łódzkim i śląskim i częściowo w wielkopolskim. Opady mogą wynieść nawet 15-25mm.

Silne porywy wiatru na zachodzie Polski.

Wystapią również niestety silne porywy wiatru związane z bliskością zatoki niżowej w naszym kraju. Najsilniejszych porywów wiatru spodziewamy się w województwie dolnośląskim, gdzie porywy wiatru w godzinach 14:00-18:00 mogą przekraczać nawet 90 km/h. Silnie wiatr będzie dokuczał również mieszkańcom województw: zachodniopomorskim, lubuskim i opolskim, lecz tam raczej nie powinien bezpośrednio bez udziału konwekcji przekraczać 85 km/h. Porywy wiatru mogą powodować szkody materialne.

Możliwe burze.

Zapewne pojawią się również burze, gdyż zaistnieją do tego odpowiednie warunki. Podczas burz będą występować silniejsze konwekcyjne porywy wiatru do nawet 90-100 km/h. Pojawią się również intensywne opady deszczu połączone z opadami śniegu. Burze nie powinny być bardzo aktywne elektryczne. Największa szansa na ich wystąpienie pojawi się w województwach: dolnośląskim, lubuskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, opolskim oraz częściowo również w pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, śląskim oraz małopolskim. W innych województwach nie będą możliwe

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama