Przejdź do treści

Niesamowite nagranie przechodzącego tornada w stanie Georgia. Autorowi udało się przeżyć.

We wtorek po południu przez kilka stanów (między innymi Georgię) przetoczyły się burze, przynosząc tornada, grad wielkości baseballowych i rozległe zniszczenia. Najbardziej przerażające nagrania pochodzą z hrabstwa Bryan w stanie Georgia. Jedno z nich jest wyjątkowe. Zobaczcie sami.
niesamowite nagranie
Kadry z nagrania.

Niesamowite nagranie Cliffa Hortona

Na poniższym nagraniu wykonanym przez Cliffa Hortona w miejscowości Black Creek (Georgia, USA) widać jak obserwator znajduje się na tarasie. Zza domu nadciąga potężne tornado. Widać wir i niszczone drzewa. W pewnym momencie zrywa dach z budynku. W tym momencie nagranie się urywa.

Odwaga czy głupota?

Reklama

Tu naszym zdaniem zdecydowanie głupota. Podczas alarmu ostrzegającego przed tornadami mieszkańcy zagrożonych terenów powinni szukać bezpiecznego schronienia. Na filmie widać, z jaką dynamiką mamy do czynienia. Podczas tak silnego wiatru każdy element porwany przez wiatr staje się śmiertelnie niebezpiecznym pociskiem.

Silne tornada w stanie Georgia

Według Matthew Kenta, rzecznika rządu hrabstwa, jedna kobieta zginęła w Pembroke, a dziewięć innych zostało rannych. Kent powiedział, że tornado dotknęło ziemi około 17:40 czasu lokalnego, w pobliżu gmachu sądu hrabstwa Bryan w Pembroke, a następnie przeniosło się do dzielnic Park Place i Homestead.
Marlee Hassani mieszka w pobliżu sądu od około pięciu lat i powiedziała, że ​​ona i jej mąż nigdy nie doświadczyli taki silnej burzy. „Tylko dużo hałasu, gałęzie drzew uderzające w dom, rzeczy przelatujące obok domu” – wspomina. 

Stan wyjątkowy

Hrabstwo ogłosiło stan wyjątkowy we wtorek wieczorem i ustanowiło godzinę policyjną, która obowiązuje dla obszarów hrabstwa North Bryan, w tym Homestead, Park Place, Black Creek. 
„To nie czas na robienie zdjęć i po prostu jeżdżenie. Przestrzegaj wszystkich wskazówek organów ścigania i miej oko otwarte na kolejne alarmy” – napisało biuro szeryfa na Facebooku. 
Około 1400 gospodarstw domowych było pozbawionych prądu we wtorek wieczorem. Występują problemy z dostawą łączności telefonicznej.

Inne wiadomości

Reklama