Przejdź do treści

Niż Fatime pogorszy pogodę we wtorek i środę. Pojawią się opady deszczu, śniegu i opady mieszane.

Niż Fatime tworzy się na granicy Niemiec i Czech. Przyniesie pogorszenie pogody w Polsce południowo zachodniej i zachodniej. Pojawią się opady. Jednak szybko zostanie wyparty przez umacniający się antycyklon Olivier.

Zatoka obniżonego ciśnienia nad Polską północną

Reklama

Jak wspominaliśmy wczoraj na naszym profilu na Facebooku, od zachodu w godzinach popołudniowych zaczęła wkraczać strefa większego zachmurzenia z zanikającymi opadami deszczu. W tym momencie strefa opadów znajduje się nad Polską północnozachodnią i centralną. Miejscami pojawią się zanikające opady deszczu.

niż fatime, niż fatime,pogodę we wtorek,opady deszczu
Zaznaczona strefa zachmurzenia związana z zatoką niższego ciśnienia.

Strefa ta będzie się przemieszczać na wschód i północny wschód Polski. Opady będą słabe (jeśli będą).Niestety mimo wysokiego ciśnienia rozwijać się będzie zachmurzenie, które psuć będzie pogodę.

Niż Fatime. Płytki ale dynamiczny

Reklama

Niż Fatime powstanie na zatoce obniżonego ciśnienia we wtorek wieczorem nad granicą Czech i Niemiec. Następnie bardzo szybko przemieszczać się będzie przez Czechy, Słowację, Węgry aż nad Serbię wypełniając się (fronty szybko się zokludują). Nad Polską południowozachodnią i południową przemieszczać się będzie front okluzji. Przyniesie on szybkie ale też krótkotrwałe załamanie pogody.

Przejście niżu nad Polską

Strefa opadów deszczu wkroczy jeszcze przed północą z wtorku na środę od południowego zachodu Polski. Bardzo szybko, bo w ciągu 2 godzin od tego wkroczenia rozpada się na południowym zachodzie Polski. Szczególnie w woj. dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. W górach opady mieszane i opady gęstego śniegu.

niż fatime, niż fatime,pogodę we wtorek,opady deszczu

Wyż przejmuje kontrolę.

Nad ranem jednak rozbudowujący się za naszymi wschodnimi granicami wyż zacznie spychać niż psujący u nas pogodę na południe Europy. Szybko opady zaczną zanikać. Po południu w środę nie powinno już nigdzie padać. Zachmurzenie będzie zanikać i znów pojawi się więcej słońca.

Temeratury we wtorek i środę.

Reklama

We wtorek w dzień temperatury szczególnie na południu i południowym zachodzie do 14 stopni Celsjusza.

Nocą z wtorku na środę wszędzie powyżej zera za sprawą zalegającego zachmurzenia. W środę najcieplej na zachodzie Polski. Do 13 stopni Celsjusza. Na pozostałym obszarze chłodnie 10 – 12 stopni Celsjusza.

niż fatime, niż fatime,pogodę we wtorek,opady deszczu

Inne wiadomości

Reklama