Przejdź do treści

Niż Marie. Zniszczenia po przejściu niżu. Brak ofiar i rannych.

Niż Marie przeszedł w ostatnich godzinach za naszą wschodnią granicą, psując pogodę w Polsce i powodując bardzo silny wiatr. Pojawiły się zniszczenia. Obyło się bez ofiar i rannych.

niż marie
fot. Shutterstock
Reklama

Porywy punktowo do 105 km/h

Zgodnie z ostrzeżeniami prognozami wiatr nasilać się zaczął w nocy. Najsilniejsze porywy notowano na Wybrzeżu. W Darłowie zanotowano 25,6 m/s (92 km/h) a na stacji Rozewie o 25,3 m/s (91 km/h) – podał IMGW. Jednak miejscami, punktowo w strefie przybrzeżnej wiał do 105 km/h.

Niż Marie – Akcje służb

Najwięcej interwencji miało miejsce w woj. Pomorskim, gdzie strażacy interweniowali 18 razy. Wyjazdy związane były z silnym wiatrem powodującym szkody. Na terenie powiatu słupskiego zanotowano najwięcej — pięć zdarzeń.

W woj. zachodniopomorskim silny wiatr uszkodził budynek gospodarczy, w którym zawaliła się ściana (Pękanino pod Koszalinem), oraz dach domu mieszkalnego (Ustronie Morskie). Miejscami notowane są powalone drzewa.

Reklama

Duża awaria energetyczna we Wrocławiu

Jak donosiła „Gazeta Wrocławska” po godzinie 15 w piątek z powodu silnego wiatru nastąpiła duża awaria energetyczna sieci Tauron. Bez prądu było tysiące wrocławian. Do godziny 17:00 usterka powinna zostać naprawiona.

Sztorm na Bałtyku

Na Morzu Bałtyckim nadal obowiązują ostrzeżenia przed sztormem do 6-7 i w porywach od 8 do 9 w skali Beauforta. Pojawiło się zjawisko cofki.

W tym momencie wiatr słabnie. Jest to jednak zapowiedź tego, co czekać będzie nas w weekend.

Reklama