Przejdź do treści

Oblodzenia wieczorem i w nocy z poniedziałku na wtorek. Ostrzeżenia IMGW.

Wieczorem i w nocy w całym kraju pojawiać się będą oblodzenia. IMGW wydał ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

oblodzenia, oblodzenia,ostrzeżenia

Ostrzeżenia przed gołoledzią na noc

Reklama

W tym momencie w wielu miejscach opady mieszane bądź opady deszczu. W nocy opady deszczu lub deszczu ze śniegiem nadal będą się pojawiać. W szczególności na północy oraz południu Polski. . Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

Temperatura w nocy w wielu miejscach spadnie poniżej zera. Nie będą to bardzo niskie wartości, jednak wystarczające do powstania oblodzeń. Szczególnie w drugiej połowie nocy oraz nad ranem na wielu odcinkach dróg zrobi się bardzo niebezpiecznie. Przelotne opady deszczu będą marznące. Często oblodzenia „ukryte” są pod błotem pośniegowym. Apelujemy, abyście zdjęli nogę z gazu i uważali.

Reklama

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego. „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.” – pisze w ostrzeżeniach.

oblodzenia, ostrzeżenia
Ostrzeżenia przed oblodzeniami. Źródło: IMGW

Karambol na autostradzie A1

W niedzielę (28.11.2021) w godzinach porannych doszło do karambolu. Miał on miejsce na autostradzie A1 w Knurowie (woj. śląskie). Udział w nim miało 15 pojazdów (w tym jeden dostawczy i jeden ciężarowy). Trzy osoby zostały ranne, z czego dwie trafiły do szpitala).
Przyczyną karambolu były bardzo trudne warunki na drodze. W nocy padał śnieg i opady mieszane. Ostrzeżenia, które wydaliśmy wczoraj o oblodzeniach, również się sprawdziło. Temperatura spadła poniżej zera i pojawiły się miejscami oblodzenia.

https://lowcyburzpim.pl/2021/11/28/karambol-na-a1-dwie-osoby-ranne-ostrzezenie-przed-gololedzia/

Aktualności Live (poczekaj na załadowanie)

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama