Przejdź do treści

Ochłodzenie i poprawa pogody. Pogoda na niedzielę.

Ochłodzenie i poprawa pogody. Pogoda na niedzielę.

Reklama

W niedzielę będzie od północy Polski następowała poprawa pogody. Jednak wraz z nią będzie spływało z północy arktyczne powietrze, a więc będzie o wiele chłodniej niż w ostatnich dniach.

ochłodzenie, ochłodzenie,poprawa pogody
Tatry zimą / ShutterStock

Niż Marcus

Niż Markus uformował się nad Atlantykiem 28 marca 2023 roku i szybko zaczął się pogłębiać. 29 marca przeszedł nad Wyspami Brytyjskimi, gdzie osiągnął największą siłę. Ciśnienie w centrum niżu spadło do około 980 hPa, a wiatr osiągnął prędkość do 120 km/h. Niż Markus w weekend słabnąc dotarł do Polski i kształtował pogodę w naszym kraju.

YouTube player

Ochłodzenie i poprawa pogody w niedzielę.

Reklama

Już w nocy z soboty na niedzielę będzie postępowała adwekcja chłodnych mas powietrza z północy, a wraz z tymi chłodnymi masami powietrza będą pojawiały się rozpogodzenia i w wielu miejscach Polski północnej oraz centralnej w godzinach wieczornych w niedzielę będziemy mieli całkiem pogodne niebo. Im dalej na południe, tym więcej opadów. Opadów deszczu, opadów mieszanych, a w górach będzie padał śnieg. Możliwe też komórki konwekcyjne, z których będzie padała krupa śnieżna.

W niedzielę temperatury powyżej 6°C jedynie na południowym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze zdecydowanie chłodniej. Na północy Polski do 2°C.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Inne wiadomości

Reklama