Przejdź do treści

Ocieplenie w kolejnych dniach w Polsce. Temperatury będą wzrastać do 27°C. Bez opadów.

Ocieplenie w kolejnych dniach w Polsce. Temperatury będą wzrastać do 27°C.

Dominacja w wyżowej pogody.

Reklama

Nad Europą Środkową w najbliższych dniach dominować będzie wyżowa pogoda. Niże będą tworzyć się i przemieszczać nad Oceanem Atlantyckim, kierując się w stronę Wielkiej Brytanii, Irlandii, a następnie Islandii i Norwegii. Ewentualne fronty atmosferyczne, które będą przemieszczać się przez Europę, będą dosyć mocno zdegradowane.

Aktualna prognoza Video


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wzrost temperatur we wtorek

Powyższa sytuacja spowoduje stabilizację pogody w Europie Środkowej oraz wzrost temperatur między innymi w Polsce. O ile poniedziałek będzie jeszcze dosyć chłodnym dniem, bo temperatury maksymalnie osiągną 22°C, o tyle we wtorek temperatury dosyć szybko powędrują do góry i w Polsce centralnej oraz zachodniej osiągną 24 lub 25°C. Na pozostałym obszarze od 18 do 23°C.

Środa i czwartek ciepłe

Reklama

Noc z wtorku na środę chłodna. Temperatury spadną do 14°C, ale środa bardzo szybko zrobi się ciepła. Temperatury wzrosną od 24 do 26°C prawie w całej Polsce. Analogiczna sytuacja będzie w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek, a więc nocą temperatury spadną do 14°C lub 15°C, a w czwartek wzrosną znów w większości terenu Polski od 24°C do 26°C.

Ochłodzenie w piątek.

Piątek w pierwszej części dnia będzie bardzo podobny do poprzednich dni. Temperatury osiągną od 24°C do 26°C, przede wszystkim w Polsce południowo zachodniej oraz centralnej. Jednak przez Polskę zacznie wędrować front atmosferyczny chłodny, a za frontem atmosferycznym z powietrza będzie zdecydowanie chłodniejsze. Już w godzinach popołudniowych i w wielu miejscach polski temperatury spadną poniżej 20°C.

Brak opadów

Niestety mamy również złe informacje dotyczące opadów. W kolejnych dniach pogoda będzie bez opadów praktycznie w całej Polsce. Co prawda w piątek będzie przemieszczał się przez Polskę front atmosferyczny chłodny, jednak będzie to front dosyć mocno zdegradowany, a opady pojawią się jedynie lokalnie i to w niedużych ilościach.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama