Przejdź do treści

Ocieplenie w kolejnych dniach w Polsce. Temperatury będą wzrastać do 27°C. Bez opadów.

Ocieplenie w kolejnych dniach w Polsce. Temperatury będą wzrastać do 27°C.

Dominacja w wyżowej pogody.

Reklama

Nad Europą Środkową w najbliższych dniach dominować będzie wyżowa pogoda. Niże będą tworzyć się i przemieszczać nad Oceanem Atlantyckim, kierując się w stronę Wielkiej Brytanii, Irlandii, a następnie Islandii i Norwegii. Ewentualne fronty atmosferyczne, które będą przemieszczać się przez Europę, będą dosyć mocno zdegradowane.

Aktualna prognoza Video


Wzrost temperatur we wtorek

Powyższa sytuacja spowoduje stabilizację pogody w Europie Środkowej oraz wzrost temperatur między innymi w Polsce. O ile poniedziałek będzie jeszcze dosyć chłodnym dniem, bo temperatury maksymalnie osiągną 22°C, o tyle we wtorek temperatury dosyć szybko powędrują do góry i w Polsce centralnej oraz zachodniej osiągną 24 lub 25°C. Na pozostałym obszarze od 18 do 23°C.

Środa i czwartek ciepłe

Reklama

Noc z wtorku na środę chłodna. Temperatury spadną do 14°C, ale środa bardzo szybko zrobi się ciepła. Temperatury wzrosną od 24 do 26°C prawie w całej Polsce. Analogiczna sytuacja będzie w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek, a więc nocą temperatury spadną do 14°C lub 15°C, a w czwartek wzrosną znów w większości terenu Polski od 24°C do 26°C.

Ochłodzenie w piątek.

Piątek w pierwszej części dnia będzie bardzo podobny do poprzednich dni. Temperatury osiągną od 24°C do 26°C, przede wszystkim w Polsce południowo zachodniej oraz centralnej. Jednak przez Polskę zacznie wędrować front atmosferyczny chłodny, a za frontem atmosferycznym z powietrza będzie zdecydowanie chłodniejsze. Już w godzinach popołudniowych i w wielu miejscach polski temperatury spadną poniżej 20°C.

Brak opadów

Niestety mamy również złe informacje dotyczące opadów. W kolejnych dniach pogoda będzie bez opadów praktycznie w całej Polsce. Co prawda w piątek będzie przemieszczał się przez Polskę front atmosferyczny chłodny, jednak będzie to front dosyć mocno zdegradowany, a opady pojawią się jedynie lokalnie i to w niedużych ilościach.

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Reklama

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama