Przejdź do treści

Ocieplenie w Polsce. Temperatury wzrosną do 9 stopni Celsjusza.

Ocieplenie wkracza od zachodu Polski. Już w dniu dzisiejszym temperatury w zachodnich województwach wzrosły do 5 – 6 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach będzie postępować powolne wypieranie zimnej masy powietrza ze terenów wschodnich.

ocieplenie,
Reklama

Aktualne temperatury

Dziś Polska podzielona była dwa sektory. Sektor ciepły na zachodzie i w centrum Polski. Tam temperatury wzrosły od 3 do 6 stopni Celsjusza. Śnieg albo już się roztopił, albo szybko się roztapia. Występują gęste mgły za sprawą zgniłego wyżu, który oddziałuje na te rejony. Oraz wypierany sektor chłodny na schodzie kraju. Tam temperatury poniżej zera. W wielu miejscach na drzewach szron. Jednak w pionowym przekroju atmosfery nad wschodem Polski już widać wyższe temperatury, co w połączeniu z opadami przynosić może opady marznące deszczu i mżawki.

ocieplenie, ocieplenie

Ocieplenie. Temperatury dodatnie w kolejnych dniach

W środę nastąpi już całkowite wyparcie zimnych mas powietrza z zachodnich krańców Polski. W całym kraju temperatury będą powyżej zera.
Najcieplej będzie w czwartek. W województwie lubuskim temperatury wzrosną do 8 stopni Celsjusza, a miejscami nawet 9 st. Celsjusza. Taka sytuacja utrzyma się do piątku. Wtedy też nastąpią zmiany, o których napiszemy później.

ocieplenie, ocieplenie
Reklama