Przejdź do treści

Ofiara śmiertelna wichury na Pomorzu. Na auto spadło drzewo. 19.11.2021

Docierają do nas informacje, że dzisiejszy silny wiatr (przez niektórych mocno bagatelizowany) zebrał właśnie śmiertelne żniwo. Pierwsza ofiara śmiertelna w powiecie słupskim. Apelujemy o rozwagę.

Ofiara śmiertelna wichury na Pomorzu. 19.11.2021

Reklama

Tragedia na drodze

Do tragedii doszło w miejscowości Muranowiec (powiat słupski) na jadący drogą krajową nr 213 samochód osobowy spadło przewrócone przez silny wiatr drzewo. Stało się to o godzinie 21.23. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniósł 35-letni mężczyzna. Kobieta z nim jadąca została ranna.

W innych miejscach na Pomorzu Strażacy również walczą ze skutkami wichury.

Silny wiatr na Pomorzu

Pomorze zmaga się dziś z bardzo silnym wiatrem. Najsilniejszy poryw odnotowano na stacji pomiarowej w Rozewie. Wynosił ponad 120 km/h. Tylko do godziny 22:00 strażacy odnotowali ponad 180 zdarzeń z nim związanych. Odnotowano też przerwy w dostawie prądu, o czym informował też Jarosław Turała.


Problemy z lądowaniem mają też samoloty, które muszą walczyć z silnym wiatrem bocznym.

ofiara śmiertelna, ofiara śmiertelna
Prędkość na stacji pomiarowej Rozewie. Źródło: IMGW
Reklama

Ostrzeżenie pogodowe IMGW. Silny wiatr.

Najmocniej będzie wiać po godzinie 20:00 w rejonie Zatoki Gdańskiej. Porywy mogą przekroczyć 100 km/h. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia (Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 100 km/h, z zachodu i południowego zachodu.):

ofiara śmiertelna, ofiara śmiertelna
Źródło: IMGW

Ostrzeżenia pierwszego stopnia natomiast obowiązują w całym pasie północnym Polski. Prognozy utrzymują wystąpienie silnego wiatru na wybrzeżu.

Jak zachować się podczas silnego wiatru.

Jak zachować się podczas wichury — opisaliśmy W TYM artykule.

Reklama