Przejdź do treści

Ofiara śmiertelna, zerwane dachy, połamane drzewa i brak prądu. Orkan Dudley i szkwał nad Polską.

Niestety dotarły do nas smutne informacje o pierwszej śmiertelnej ofierze Orkanu Dudley. Notujemy wiele powalonych drzew, połamanych gałęzi, wiatrołomów. Docierają też informacje o zerwanych dachach. W Polce prądu nie ma w 340 tysiącach domów.

ofiara śmiertelna, ofiara śmiertelna,zerwane dachy,połamane drzewa,orkan dudley

Przejście frontu chłodnego z burzami

Reklama

Zgodnie z prognozami na froncie chłodnym, który w nocy wkraczał do Polski, utworzyły się silne burze. Dwie z nich były superkomórkami burzowymi. Przyniosły ze sobą opady gradu oraz bardzo silne i niszczące porywy wiatru. Front bardzo szybko przemieszczał się z północnego zachodu na południowy wschód. Padło ponad 21 000 wyładowań. To wynik typowy dla lata.

Ofiara śmiertelna nocnych nawałnic

Jak informował dyżurny lubuskiej straży pożarnej, ofiarą jest 70-letni mężczyzna. Powalone drzewo przygniotło w Międzyrzeczu samochód, którym kierował. Do tragedii doszło w czwartek około godziny 6.30 rano na jednej z ulic Międzyrzecza. Kierowca Seata zginał na miejscu. Nie było innych poszkodowanych. W samym tylko lubuskim zanotowano ponad 400 interwencji.

Zerwane dachy w Kutnie

Reklama

Jak informuje gazeta Panoramakutna.pl:  zerwanych zostało kilkanaście dachów, zarówno z budynków mieszkalnych jak i gospodarczych. Bardzo groźnie było na Jesiennej, gdzie z marketu wiatr dosłownie zdmuchnął połowę dachu.

Uderzenie wiatru zrywa dachy i niszczy budynki w Pleszewie

Porywy o sile ponad 120 km/h uderzyły w Pleszewo zrywając wiele dachów z domów, budynków gospodarczych i bloków. O sile wiatru świadczy fakt, że elementy zrywanych dachów dołowienie powbijały się w blok naprzeciwko.

Wiatrołom w okolicach Żabna

Jeden z wiatrołomów powstał w okolicach Żabna. Powalonych zostało wiele drzew. Nikt nie został ranny.

Przygnieciony przez drzewo samochód w Gąbinie

Reklama

Po przejściu burzy powalone zostały drzewa i uszkodzone budynki w okolicach Gąbina. Jedno z drzew przygniotło samochód. Nikt nie został poszkodowany.

Interwencje straży w całym kraju

Jak informuje Karol Kierzkowski, Rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej: „Od godziny 00:00 do godziny 6:00 strażacy otrzymali 1407 zgłoszeń najwiecej 556 woj. wielkopolskie, 241 woj. zachodniopomorskie, 211 woj. lubuskie, 136 woj. dolnośląskie”

Braki prądu

Szacuje się, że w całym kraju prądu nie ma w tej chwili 340 tysięcy domów. Zbieramy dodatkowe informacje w tej materii.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama