Przejdź do treści

Opady mokrego śniegu w Polsce północno wschodniej i wschodniej w piątek i nocą z piątku na sobotę.

Opady mokrego śniegu w Polsce północno wschodniej i wschodniej w piątek i nocą z piątku na sobotę.

Reklama

Ostatniej nocy nastąpił spływ chłodnych mas powietrza z północnego wschodu Polski. W wielu miejscach w Polsce, szczególnie północno wschodniej, spadły temperatury poniżej -7 i – 8°C. Dziś natomiast trwa wypychanie tych chłodnych mas powietrza przez ciepły front atmosferyczny.

Opady mokrego śniegu w Polsce północno wschodniej i wschodniej w piątek i nocą z piątku na sobotę.

Wejście ciepłego frontu do Polski

Zgodnie z wyliczeniami front atmosferyczny z dość rozległą strefą opadową wszedł w piątek w godzinach porannych nad Polskę zachodnią. Im dalej przemieszcza się na Wschód, tym natrafia na coraz chłodniejsze masy powietrza, które musi wypychać. To skutkuje pojawieniem się strefy opadów mokrego śniegu na czele tego frontu.

Reklama

W tym momencie strefa opadów śniegu przemieszcza się na linii Gdańsk, Grudziądz, Włocławek. Im dalej na Zachód, tym opady śniegu przechodzą w opady mieszane oraz w opady deszczu.

Opady mokrego śniegu wieczorem i w nocy.

W godzinach wieczornych strefa opadów śniegu rozbuduje się, ponieważ temperatura powietrza będzie spadać i najsilniejsze opady śniegu wystąpią w województwie warmińsko – mazurskim, mazowieckim oraz w części województwa lubelskiego. Na granicy styku dwóch mas powietrza występować będą marznące opady deszczu, na które przede wszystkim zwracamy uwagę.

Nocą strefa opadów śniegu przemieści się nad województwo podlaskie oraz lubelskie i będzie powoli opuszczać nasz kraj. I tak jak poprzednio tam, gdzie strefa będzie z biegiem czasu się przemieszczać, tam opady śniegu zostaną zastępowane przez opady mieszane marznące opady deszczu oraz opady po prostu deszczu.

YouTube player

Temperatury.

Reklama

Trwać będzie wypieranie chłodnych mas powietrza w kierunku północno wschodnim, ale nadal w województwie warmińsko-mazurskim oraz podlaskim utrzymają się wartości ujemne. Z upływem kolejnych godzin temperatury zbliżą się do zera bądź zaczną wzrastać powyżej zera. W województwie pomorskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim, lubelskim oraz świętokrzyskim. Na pozostałym obszarze temperatury powyżej zera. Najcieplej w województwie lubuskim oraz dolnośląskim do 8°C.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama