Przejdź do treści

Opady oraz silne porywy wiatru nocą z wtorku na środę. Na Wybrzeżu do 90 km/h. Pojawią się burze. Niż Oleg będzie wpływał na pogodę w Polsce.

Opady oraz silne porywy wiatru nocą z wtorku na środę. Na Wybrzeżu do 90 km/h. Pojawią się burze. Niż Oleg będzie wpływał na pogodę w Polsce.

Wędrówka niżu Oleg przez północną Europę.

Reklama

Nocą z wtorku na środę nad Bałtyk przemieszczał się będzie ośrodek niskiego ciśnienia. Będzie to ośrodek wielocentryczny. Niż nazwany został Oleg.

Na wstępie odczujemy kolejny raz spadek ciśnienia, szczególnie w Polsce północnej. Pogorszy nam się samopoczucie. Następnie pogorszy się również pogoda. Pojawią się opady śniegu deszczu ze śniegiem, deszczu oraz silne porywy wiatru. Możliwe również burze.

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem oraz śniegu w nocą z poniedziałku na wtorek.

Reklama

Na wstępie zajmiemy się opadami. Strefa opadowa zacznie wkraczać od zachodu po południu we wtorek.

Na początku zacznie padać w województwie zachodniopomorskim, lubuskim, a następnie strefa opadów szybko przemieści się na wschód, docierając rano do linii Wisły. Opady deszczu przejdą w opady mieszane i mokrego śniegu.

Do północy strefa frontowa dotrze do Polski wschodniej. Opady zamienią się już w opady mokrego śniegu. Na drogach bardzo trudne warunki pogodowe. Za tą strefą opadową przemieszczać się będzie kolejna – tym razem opadów deszczu. Będą to opady pochodzenia konwekcyjnego. Spodziewamy się również burz. Więcej o nich jutro.

YouTube player

Silny wiatr nad Polską.

Reklama

Do wtorkowego wieczoru wiatr będzie umiarkowany. Jednak już po godzinie 20:00 zacznie się nasilać na Wybrzeżu, gdzie będzie osiągać. 80 km/h.Po godzinie 23:00 będzie to już 90 km/h.

Silne porywy wiatru będą towarzyszyły komórkom konwekcyjnym przechodzącym na północnym zachodzie Polski. W ich obrębie porywy do 80 km/h

Zimy brak.

Cyrkulacja zachodnia również spowoduje znów wpompowanie cieplejszych mas powietrza nad Polskę. Zatem nie? Nie, nie możemy liczyć na mrozy całodobowe. Mrozy będą występować przeważnie w nocy jedynie w górach oraz w północno wschodniej Polsce.

Reklama

Inne wiadomości

Reklama