Przejdź do treści

Orkan Corrie uderza w Wielką Brytanię. Niebezpieczna pogoda w Szkocji i Anglii.

Jeszcze nie skończono porządków po orkanie Malik, który sprowadził niebezpieczną pogodę w Wielkiej Brytanii a nadciąga kolejny orkan – Corrie.

Reklama

Orkan Corrie – Niż Odette

Mamy pięknie widoczną cyrkulację zachodnią i głębokie niże, które jeden po drugim przemieszczają się z Oceanu Atlantyckiego nad Europę. Najczęściej w pierwszej kolejności na drodze niżu staje Islandia lub/i Wyspy Brytyjskie. Tak jest też tym razem.

Niż Odette pogłębił się nad Oceanem Atlantyckim i został zaklasyfikowany jako Orkan Corrie. W najbliższych godzinach uderzy w Wyspy Brytyjskie, przynosząc w Szkocji wiatr w porywach do 150 km/h.

orkan corrie, orkan corrie

Czy orkan Corrie dotrze do Polski?

Orkan Corrie nie powinien dotrzeć do Polski. Po przejściu przez Wyspy Brytyjskie powinien słabnąć i zaniknąć, zanim jeszcze osiągnie Niemcy. Dlatego nie powinniśmy się nim martwić.

orkan corrie, orkan corrie
Reklama

Dwie ofiary śmiertelne na Wyspach Brytyjskich po przejściu orkanu Malik.

Do tej pory w Szkocji prądu nie ma jeszcze 34 000 odbiorców. Zanotowano też dwie ofiary po przejściu orkanu Malik. Są nimi: dziewięcioletni chłopiec z Staffordshire i 60-letnia kobieta z Aberdeen. Zostali oni zabici przez spadające drzewa.

Reklama