Przejdź do treści

Ostrzeżenia IMGW na piątek. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem. Najsilniejsze porywy przechodzą przez Polskę zachodnią i centralną. Aktualizacja

Prognozowane ostrzeżenia IMGW na piątek

Bardzo silny wiatr od czwartku nad Polską.

Reklama

Mierzymy się od piątku z bardzo silnymi porywami wiatru. Związane jest to z bardzo głębokim niżem, który nurkować będzie w naszym kierunku znad Islandii.

Prognozowane ostrzeżenia.

Ostrzeżenia, które wcześniej uznawaliśmy za prognozowane, w większości zostały potwierdzone i od czwartku obowiązuje drugi stopień ostrzeżenia przed bardzo silnymi porywami wiatru w Polsce zachodniej, centralnej oraz północno zachodniej.

Reklama

Drugi stopień zagrożenia przed silnym wiatrem oznacza porywy wiatru o prędkości od 90 do 115 km/h bądź silny wiatr o średniej prędkości od 70 do 85 km/h jest wydany dla województw zachodniopomorskiego i pomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, łódzkiego, kujawskopomorskiego oraz dolnośląskiego.

Tam też w piątek przed południem występują najsilniejsze porywy wiatru.

METEO IMGW-PIB: mapy dynamiczne

Ostrzeżenia IMGW na piątek. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem. Najsilniejsze porywy przechodzą przez Polskę zachodnią i centralną. Aktualizacja, Ostrzeżenia IMGW na piątek. Ostrzeżenia II stopnia przed silnym wiatrem. Najsilniejsze porywy przechodzą przez Polskę zachodnią i centralną. Aktualizacja
Reklama

Omówienie Video

YouTube player

Nasz artykuł przeczytasz też w aplikacji
MONITOR BURZ na ANDROIDA IOS


Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama