W niedzielę do Polski zachodniej wkraczać zacznie strefa opadów mieszanych i marznącego deszczu. Na zachodzie warunku drogowe będą się dziś pogarszać. Wystąpią oblodzenia. Na południowym wschodzie nadal intensywne opady śniegu. Na pozostałym obszarze występować będą gęste mgły osadzające szadź i powodujące gołoledź.

Zachód Polski — wkraczająca strefa opadów marznących.
Ostrzeżenie meteorologiczne przed opadami marznącymi i oblodzeniami, które spowodowane będą opadami marznącymi deszczu, lub opadami mieszanymi. Związane są one z nadchodzącym od zachodu frontem ciepłym. W tym momencie najtrudniej jeździ się na północnym wschodzie Polski. W wielu miejscach poruszanie się po drogach i chodnikach znów będzie bardzo niebezpieczne. Zalecamy najwyższą czujność i ostrożność.
Na poniższej mapie widzimy kolorem pomarańczowym zaznaczone utrudnienia w ruchu na głównych drogach. Zdecydowanie najtrudniej jest na północnym wschodzie kraju. Pokrywa się to z mapą aktualnych opadów.
Krańce południowowschodnie Polski — strefa opadów śniegu
Ostrzeżenie przed silnymi opadami śniegu, opadami marznącymi i oblodzeniami. NA krańcach południowowschodnich zalegać będzie strefa opadów śniegu i — umiarkowanych i silnych. Miejscami trudne warunki na drogach.
Polska centralna i wschodnia — miejscami gęste mgły i oblodzenia
Ostrzeżenie przed gęstymi mgłami i oblodzeniami. Na obszarze wschodnim centralnym miejscami gęste mgły osadzające szadź. Ograniczą one widoczność do poniżej 100 metrów. W połączeniu z temperaturą ujemną przyczynią się do oblodzeń.
Podsumowanie
Trudne warunki na drogach występować będą praktycznie w całym kraju. Nawet tam, gdzie jezdnia wydaje się czarna, może być bardzo ślisko, ponieważ wystąpić może zjawisko tzw. szklanki. Należy uważać też na chodniki. Bardzo łatwo o kontuzję. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.
Ostrzeżenia IMGW
IMGW wydało ostrzerzenia stopnia pierwszego przed marznącymi opadami na zachodzie Polski. Na południowym wschodzie natomiast ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnymi opadami śniegu.
Źródła map: WX Charts; Meteologix.com; ICM Meteo, IMGW