Przejdź do treści

OSTRZEŻENIE PRZED GOŁOLEDZIĄ. Oblodzenia poniedziałek 06.12.2021.

ostrzeżenie, oblodzenia,

W poniedziałek w całym kraju występować mogą oblodzenia. Szczególnie trudne warunki na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W całym kraju bardzo niebezpieczne warunki na drogach. IMGW wydał ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

Ostrzeżenie. Najtrudniejsze warunki na południowym wschodzie.

Najtrudniejsze warunki występować będą na południowym wschodzie i wschodzie Polski. Na południowym wschodzie występują opady śniegu oraz opady mieszane. W kolejnych godzinach nadal ma tam padać. Na północnym wschodzie padał śnieg nad ranem i w nocy. Śnieg ten ubity przez koła samochodów tworzy śliską nawierzchnię, która sprawa wiele problemów i jest bardzo niebezpieczna. Należy uważać też na chodniki. Bardzo łatwo o kontuzję. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

https://lowcyburzpim.pl/pogoda-aktualnie-mapy-radar/

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw południowowschodnich. Jednak uważać trzeba w całym kraju. Szczególnie na drogach powiatowych i gminnych. „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C.” – pisze w ostrzeżeniach.

ostrzeżenie, ostrzeżenie,gołoledzią

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama