Przejdź do treści

OSTRZEŻENIE PRZED GOŁOLEDZIĄ. Oblodzenia poniedziałek 06.12.2021.

ostrzeżenie, oblodzenia,

W poniedziałek w całym kraju występować mogą oblodzenia. Szczególnie trudne warunki na wschodzie i południowym wschodzie kraju. W całym kraju bardzo niebezpieczne warunki na drogach. IMGW wydał ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

Ostrzeżenie. Najtrudniejsze warunki na południowym wschodzie.

Reklama

Najtrudniejsze warunki występować będą na południowym wschodzie i wschodzie Polski. Na południowym wschodzie występują opady śniegu oraz opady mieszane. W kolejnych godzinach nadal ma tam padać. Na północnym wschodzie padał śnieg nad ranem i w nocy. Śnieg ten ubity przez koła samochodów tworzy śliską nawierzchnię, która sprawa wiele problemów i jest bardzo niebezpieczna. Należy uważać też na chodniki. Bardzo łatwo o kontuzję. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

https://lowcyburzpim.pl/pogoda-aktualnie-mapy-radar/

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw południowowschodnich. Jednak uważać trzeba w całym kraju. Szczególnie na drogach powiatowych i gminnych. „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C.” – pisze w ostrzeżeniach.

ostrzeżenie, ostrzeżenie,gołoledzią
Reklama

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama