Przejdź do treści

OSTRZEŻENIE PRZED GOŁOLEDZIĄ. Oblodzenia w całym kraju. Czwartek 09.12.2021.

W czwartek w wielu miejscach Polski już występują i będą występować oblodzenia. Szczególnie trudne warunki na wschodzie i południu kraju. W całym kraju bardzo niebezpieczne warunki na drogach. IMGW wydał ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

ostrzeżenie, oblodzenia,

Ostrzeżenie. Najtrudniejsze warunki na wschodzie i południu.

Reklama

Najtrudniejsze warunki występować będą na południu i wschodzie Polski. Na Północnym wschodzie i wschodzie są tam opady marznącej mżawki. Opady te nadal będą występować, pokrywając wszystko lodem. NA południowym zachodzie i południu obserwujemy wchodzącą strefę opadów mieszanych i marznącego deszczu. Sytuacja na drogach będzie się stale pogarszać. Bardzo niebezpiecznie na drogach. Nawet tam, gdzie jezdnia wydaje się czarna, będzie ślisko. Należy uważać też na chodniki. Bardzo łatwo o kontuzję. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

Aktualna pogoda i prognoza na najbliższe godziny

https://lowcyburzpim.pl/2021/12/08/silne-opady-sniegu-i-adwekcja-ciepla-z-poludnia-analiza-modeli/
https://lowcyburzpim.pl/pogoda-aktualnie-mapy-radar/

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw wschodnich i południowych. Jednak uważać trzeba w całym kraju. Szczególnie na drogach powiatowych i gminnych.
„Obserwuje się i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.– pisze w ostrzeżeniach.

Reklama

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama