Przejdź do treści

OSTRZEŻENIE PRZED GOŁOLEDZIĄ. Oblodzenia w nocy z niedzieli na poniedziałek.

ostrzeżenie, oblodzenia,

Wieczorem i w nocy w całym kraju występować będą oblodzenia. Na północy związane z zalegającym i ubitym śniegiem. Na południu z zamarzającym deszczem lub błotem pośniegowym. W całym kraju bardzo niebezpieczne warunki na drogach. IMGW wydał ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

Ostrzeżenie. Oblodzenia w wielu miejscach Polski

W tym momencie w wielu miejscach w pasie od woj. lubuskiego po woj. podlaskie opady śniegu związane ze zokludowanym frontem. W nocy opady śniegu nadal będą się pojawiać w wielu miejscach Polski. W szczególności na północy oraz południu Polski. . Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

https://lowcyburzpim.pl/pogoda-aktualnie-mapy-radar/

Temperatura w nocy całym kraju spadnie poniżej zera. Nie będą to bardzo niskie wartości, jednak wystarczające do powstania oblodzeń.

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw zachodnich. Jednak uważać trzeba w całym kraju. Szczególnie na drogach powiatowych i gminnych. „Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.” – pisze w ostrzeżeniach.

ostrzeżenie, ostrzeżenie,oblodzenia

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama