Przejdź do treści

Ostrzeżenie przed oblodzeniami, które wystąpią najbliższej nocy. Bardzo trudne warunki na drogach.

W czwartek w wielu miejscach Polski występują i będą występować oblodzenia. Szczególnie trudne warunki panują teraz na zachodzie, w centrum i na południu kraju. W całym kraju w nocy będą bardzo niebezpieczne warunki na drogach. IMGW wydało ostrzeżenia dla miejsc, gdzie ryzyko oblodzeń będzie największe.

Aktualna sytuacja meteo

Reklama

W tym momencie na zachodzie, w centrum i południu Polski znajduje się strefa opadów związana z frontem ciepłym. Z racji tego, że powietrze ciepłe wślizgnęło się nad chłodną masę powietrza zalegającą przy gruncie, występujące opady mają charakter marznący. W wielu miejscach poruszanie się po drogach i chodnikach jest bardzo niebezpieczne. Zalecamy najwyższą czujność i ostrożność.

NA poniższej mapie widzimy kolorem pomarańczowym zaznaczone utrudnienia w ruchu na głównych drogach. Zdecydowanie najtrudniej jest na zachodzie i południu kraju. Pokrywa się to z mapą aktualnych opadów.

Ostrzeżenie na noc. Trudne warunki w całym kraju

Reklama

Trudne warunki na drogach występować będą praktycznie w całym kraju. Strefa opadów będzie przemieszczać się z zachodu na wschód, obejmując kolejne województwa. Nawet tam, gdzie jezdnia wydaje się czarna, może być bardzo ślisko, ponieważ wystąpić może zjawisko tzw. szklanki. Należy uważać też na chodniki. Bardzo łatwo o kontuzję. Aktualne mapki pogodowe znajdziecie, klikając w LINK.

Aktualna pogoda i prognoza na najbliższe godziny

https://lowcyburzpim.pl/2021/12/08/silne-opady-sniegu-i-adwekcja-ciepla-z-poludnia-analiza-modeli/
https://lowcyburzpim.pl/pogoda-aktualnie-mapy-radar/

Ostrzeżenia IMGW

IMGW wydało ostrzenia przed gołoledzią dla województw wschodnich i południowych. Jednak uważać trzeba w całym kraju. Szczególnie na drogach powiatowych i gminnych.
„Obserwuje się i nadal prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.– pisze w ostrzeżeniach.

Źródła map: WX ChartsMeteologix.comICM Meteo, IMGW

Reklama