Paweł Błaszkowski

Urodzony w październiku 1986 roku w Ciechanowie. Z wykształcenia finansista i rachunkowy. Od zawsze posiadał dwie pasje którym jest wierny do dziś: meteorologię i informatykę. Zawodowo właściciel dwóch firm informatycznych.  Od wczesnych lat pasjonat i miłośnik burz. Jak sam wspomina:

burze od zawsze stanowiły sens mojego życia. Lubiłem siadać przy oknie w dzieciństwie i obserwować nadciągającą burzę – początkowy mały deszczyk przeistaczał się w potężną ulewę, i następowało pierwsze uderzenie silnego wiatru. Podziwiałem potęgę błyskawic. Z tego narodziła się prawdziwa pasja…”

Na wstępie przygody z “łowami” fotografował zjawiska burzowe aparatem analogowym. Niestety ograniczenia sprzętowe dawały się we znaki. Gdy tylko pojawiły się możliwości zaczął działania z pełnym wykorzystaniem fotografii cyfrowej. Był łowcą niezrzeszonym. Nigdy jego priorytetem nie była jednak publikacja zdjęć. Traktował je jako osobiste trofeum.
Rozpoczął wyprawy na terenie woj. mazowieckiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, dokumentując burze i fronty atmosferyczne. Z czasem również w reszcie kraju a także za granicą (Litwa, Łotwa Węgry i Chorwacja.