Przejdź do treści

Parne powietrze nad Polską. Kiedy zmiany w pogodzie?

Parne powietrze nad Polską. Kiedy zmiany w pogodzie? Czujecie zapewne zmęczenie. Wzrasta Wasza potliwość i macie wrażenie, że powietrze jest ciężkie.. parne..

Powietrze znad Morza Czarnego

Reklama

Nad Polską zalega nadal powietrze zaciągnięte przez niż górny znad Morza Czarnego. Cyrkulacja wschodnia, dosyć rzadko występująca nad Polską charakteryzuje się właśnie napływem powietrza gorącego, często upalnego (ale nie aż tak jak powietrze zaciągane nad Polskę znad Sahary lub basenu Morza Śródziemnego). Powietrze to jest bardzo zasobne w wilgoć.

Parne powietrze nad Polską.

To powoduje, że odczuwamy coś, co można określić jako parność powietrza lub ciężkie powietrze. Powietrze takie, jak teraz występujące nad Polską sprawia również problemy z oddychaniem. Mamy wrażenie duszności, parności. Przypominające trochę saunę. Bardzo wilgotne powietrze powoduje też szybsze i łatwiejsze rozmnażanie grzybów i roztoczy, przez co jest niekorzystne dla alergików.

Temperatury we wtorek

Reklama

Dziś najwyższe temperatury zanotowano w Szczecinku. 31,8 stopni Celsjusza. Najniższe natomiast w Kołobrzegu: 25.1 st. Celsjusza. Mimo pojawiających się burz uczucie parności nie znikało. Temperatury często spadały o 5-7 stopni Celsjusza, by po pewnym czasie powrócić do stanu przed burzą.

Kiedy nastąpią zmiany?

Cyrkulacja wschodnia, a więc napływ powietrza znad Morza Czarnego powoli zaczyna słabnąć. Co więcej, w piątek nastąpi wypieranie tego powietrza przez powietrze zdecydowanie chłodniejsze. Front chłodny oddzielający te masy powietrza może być dynamiczny i bardzo niebezpieczny.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama