Przejdź do treści

Piątek bez silnego wiatru. Sobota i niedziela z poprawą pogody i spadkiem temperatury

Coś tam migało mi w postach, że w ten piątek ma się pojawić bardzo silny wiatr. Silnego wiatru nie będzie. Za to w weekend poprawa pogody, ale też spadek temperatur.

piątek, piątek,bez silnego wiatru
Twórca: Ferdi de Gier 

Piątek bez silnego wiatru

Reklama

Wbrew niektórym wiadomościom w najbliższy piątek nie będzie notowany silny wiatr. Modele numeryczne co prawda prognozują wzrost prędkości wiatru nad morzem do 65 km/h a na zachodzie lub północnym zachodzie do 55 km/h. Jednak taki wiatr nie będzie stwarzać większego zagrożenia. Możliwe, że wydamy jedynie komunikat w tej sprawie.

Weekend z poprawą pogody. W wielu miejscach słońce.

W weekend zaznaczy się w Polsce wyżowa pogoda. W wielu miejscach pojawi się długo oczekiwane słońce. Największa na nie szansa na słoneczną pogodę pojawi się w centrum i na południu Polski. GFS widzi bezchmurne niebo także na północy Polski. Poniżej prognoza zachmurzenia dla soboty.

Reklama

Prognoza zachmurzenia dla niedzieli.

Nocami w weekend mroźno

Z powodu braku zachmurzenia ciepło zostanie szybko wypromieniowane. Nocami będą pojawiać się ujemne temperatury (~ -2 do -5 stopni Celsjusza). Najchłodniejsza noc top noc z soboty na niedzielę. Niemal w całym kraju temperatury spadną poniżej zera.

Inne wiadomości.

Reklama