Przejdź do treści

Pierwsze opady śniegu już w Polsce. Zdjęcia i filmy 22.11.2021

Pierwsze opady śniegu już pojawiają się w województwie podlaskim oraz pomorskim . Nie są to duże ilości. Ale warte odnotowania. Zdecydowanie więcej spadnie we wtorek na północnym wschodzie za sprawą przechodzącego frontu. Idzie też ochłodzenie.

opady śniegu,

Reklama

Opady śniegu w poniedziałek 22.11.2021

Zima puka do naszych drzwi. Pojawiają się pierwsze opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Związane są z adwekcją arktycznej masy powietrza. Występują na Pomorzu, Podlasiu oraz w górach. Dodatnie temperatury nie pozwolą się utrzymać ewentualnej pokrywie śnieżnej.
Poniżej film ukazujący opady śniegu w Sokółce – woj. podlaskie.

Poniżej zdjęcie przedstawiające dość silne opady śniegu w Gdyni.

Opady śniegu we wtorek 23.11.2021

Wtorek wygląda zdecydowanie ciekawiej szczególnie na północnym wschodzie kraju. Przez Polskę z północnego zachodu przemieszczać się będzie front atmosferyczny. Na wschodnim sektorze przyniesie miejscami intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Najbardziej zabieli się na Podlasiu. Powłoka śnieżna utrzymać się tam może do środy.

Reklama

Co dalej?

Prognozy na dalsze dni są bardzo zróżnicowane. Raz pojawiają się silne opady śniegu. Innym razem znikają. Wstępnie pisaliśmy o naszym prognozowanym scenariuszu na koniec tego tygodnia. Jednak okazuje się, że prognozowane opady przesuną się o dwa dni do przodu. Trzeba jeszcze poczekać, aż się prognozy ustabilizują.

Prognozy długoterminowe — jak je odczytywać

Prognozy na więcej niż 24 godziny w przód należy traktować z ostrożnie. A już prognozy na wiele dni do przodu tym bardziej.
To co my zrobiliśmy, to przejrzenie wszystkich dostępnych modeli pogodowych. Następnie dokonaliśmy ich uśrednienia, dzięki czemu widzimy ogólny trend pogodowy na przyszłe dni. Prognozy będą się jeszcze zmieniać, ale my już jesteśmy przekonani, że po 23 listopada będzie i śnieg i mróz. Co jest jak najbardziej normalne o tej porze roku.

Reklama

Kiedy zmienić opony na zimowe?

W oddzielnym artykule odpowiadamy na ten temat.

Reklama