Przejdź do treści

Piorun uderzył w ogrodzenie. Przerażające nagranie z Obornik Śląskich.

Piorun uderzył w ogrodzenie. Przerażające nagranie z Obornik Śląskich pojawiło się w sieci. Dowodzi ono tego, jak niebezpieczne mogą być wyładowania.

Piorun uderzył w ogrodzenie

Pogoda burzowa

W ostatnim czasie ( druga połowa sierpnia 2022) mamy adwekcję chwiejnych mas powietrza ze wschodu. Są one przyczyną powstawania gwałtownych zjawisk burzowych. Tak też było 20.08.2022 w Obornikach Śląskich.

Piorun uderzył w ogrodzenie

Na nagraniu widzimy fragment posesji i ogrodzenie. Nic szczególnego. W pewnym momencie jednak pojawia się błysk i słychać huk. Następnie z metalowego płotu odskakują iskry i pojawia się dym.

Jak informuje autor nagrania, z relacji sąsiadów wynika, że piorun uderzył w płot. Z powodu uderzenia w okolicznych domach uszkodzeniu uległy między innymi dekodery.

Nagranie: Piorun uderzył w stalowe ogrodzenie. Moment uchwyciła kamera monitoringu | To Teraz

Kilka słów od nas

Dużo szczęścia, że nikt nie ucierpiał. Jeśli podczas tego uderzenia ktoś byłby w pobliżu, mógłby zostać porażony prądem. I niekoniecznie musiałby być trafiony piorunem. Zadziałałoby napięcie krokowe. Wystarczyłaby różnica potencjału między jego stopami.

Z nagrania wynika, że energia elektryczna napotkała dosyć duży opór. Być może problemem była instalacja odgromowa lub jej brak.

Uszkodzenia sprzętów są jak najbardziej normalne w takiej sytuacji z powodu przepięć.

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Doceniasz naszą pracę? Możesz nas wesprzeć bez rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to