Przejdź do treści

Podmuch zimy na północnym wschodzie Polski 23.11.2021

Już nad ranem we wtorek na północnowschodnich krańcach Polski pojawią się opady deszczu ze śniegiem przechodzących w śnieg. To front okluzji przesuwający się na południowy wschód Polski. Sprawdźmy, jaka będzie jutro pogoda.

podmuch zimy, zima, opady śniegu,

Intensywne opady śniegu na północnym wschodzie.

Reklama

Podmuch zimy… Od godzin porannych we wtorek przechodzić będzie nad północną Polską zokludowany front atmosferyczny. W zachodniej Polsce przyniesie zanikające opady deszczu. Zdecydowanie ciekawiej wygląda północny wschód kraju. Tam na linii frontu prognozowane są miejscami silne opady mokrego śniegu. Opady te najbardziej zaznaczą się w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Tam prognozowane opady wystąpią w godzinach porannych. Front szybko będzie się przemieszczać. Zostawi za sobą miejscami pokrywę śnieżną o grubości do 2 cm, która szybko powinna się roztopić — temperatury będą delikatnie powyżej zera.

Co do jutrzejszego dnia wszystkie modele numeryczne są zgodne. Różnice są jedynie w godzinie wejścia oraz w obszarze, nad którym będzie padać śnieg (nieduże).

Reklama

Źródła map: WX Charts; Meteologix.com; ICM Meteo

Reklama