Przejdź do treści

Pogoda na czwartek 21.09 okiem Jarosława Turały.

Wczoraj z przyczyn niezależnych prognoza nie pojawiła się, ale w sumie była nudna, więc nic nie straciliście. Dziś w sumie też w aurze nic specjalnego dziać się ni powinno. Dominować będzie ładna oraz ciepła, a miejscami bardzo ciepła aura. Zachmurzyć się może nieco na Pomorzu Zachodnim, w Małopolsce oraz na Dolnym Śląsku. Gdzieniegdzie także pokropi.

Reklama

Poranek pogodny i jak to na wrześniowe warunki, miejscami rześki. Najcieplej w Zakopanem +17 stopni. Najchłodniej w Białymstoku, zaledwie 8 stopni. Nigdzie nie pada.

Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w polu wysokiego ciśnienia związanego z ośrodkiem wyżowym znad Rumunii. Inny, mocniejszy wyż zalega nadal nad Rosją, ale powoli będzie ustępował, a wspomniany wyż znad Rumunii, przemieści się nad basem Morza Czarnego. Nad zachodnią częścią Europy czai się front atmosferyczny, który przemieszczać się będzie w naszym kierunku. Przyniesie on jutro deszcz i lokalne burze, ale przede wszystkim ochłodzenie.

Pogoda na czwartek

Reklama

Zachmurzenie małe i umiarkowane. Więcej chmur na Pomorzu Zachodnim, ale i tak w ciągu dnia tych chmur tam powinno być mniej. Bez opadów. W drugiej części dnia na południu nieco mocniej się zachmurzy i nie jest wykluczone, że w górach pojawi się jakiś przelotny opad deszczu. Na pozostałym obszarze bez deszczu powinno się obejść do końca dnia.

Temperatura od 22 / 23 stopni na pogórzu, przez 24 / 25 na wschodzie kraju do 26 / 28 w centrum i na zachodzie. Na morzem także około 22 / 23 stopni. Na południu 24 / 26. Wiatr umiarkowany, chwilami silniejszy, południowy. Mocniej powieje w górach do 60/65 km/h. Ciśnienie 1004 – 1014 hPa i będzie spadać.

Kolejne dni

Kolejne dni to wędrówka frontu z opadami, lokalnymi burzami i postępującym ochłodzeniem. Deszczu znów nie będzie wiele. Oczywiście może popadać mocniej (jak to z konwekcji), ale na wielkoskalowe, ciągłe opady nie mamy co liczyć. Za frontem znów ustabilizuje się, a w zasadzie umocni wyżowa pogoda, rozpogodzi się i wrócą temperatury rzędu 23 / 25 stopni.


Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reklama

Inne wiadomości.

Reklama