Przejdź do treści

Pogoda na jutro: piątek 23.09.2022 – Wyż Stefan i poprawa pogody na zachodzie Polski.

Rys synoptyczny

Nocą i w pierwszej części dnia nad zachodnią Polską stacjonować będzie ośrodek wysokiego ciśnienia – Stefan. Przyniesie on słoneczną pogodę, ale tez dużą amplitudę temperatur między dniem a nocą. Po południu centrum wyżu przemieści się nad Serbię. Nad Polskę nadal sięgać będzie klin wysokiego ciśnienia z nim związany.

Reklama

Wschód Polski natomiast nadal pod wpływem słabnącego niżu znajdującego się nad zachodnią Rosją.

Najbliższa noc

Nocą z czwartku na piątek przelotne opady deszczu na wschodzie i południowym wschodzie Polski. W Tatrach opady śniegu lub marznącego deszczu.

Reklama

Temperatura powietrza spadnie do 0°C na południowym zachodzie Polski. NA zachodzie i północnym zachodzie od 2-4 stopni Celsjusza. Najcieplej na południowym wschodzie: 8 stopni Celsjusza. Wiatr słaby w porywach do 20 km/h.

Pogoda na jutro – piątek

Nad ranem w Polsce centralnej (z naciskiem na woj. kuj-pom) mogą pojawić się mgły i zamglenia. Na wschodzie nadal przelotne opady deszczu. Największe natężenie opadów występować będzie przez cały dzień na południowym wschodzie Polski.

Temperatura i porywy wiatru

Po zimnym poranku temperatura będzie rosnąć. Najwyższe wartości osiągnie na zachodzie Polski. Tam do 16 stopni Celsjusza. Na wschodzie 10-12 stopni Celsjusza. W Tatrach nadal temperatury oscylujące w granicach -1 stopni Celsjusza.

Reklama

Wiatr słaby w porywach do 20 km/h.

Pogoda na jutro: piątek 23.09.2022 - Wyż Stefan i poprawa pogody na zachodzie Polski.

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama