Przejdź do treści

Pogoda na jutro: sobota 25.06.2022 – Upalnie. Na zachodzie oraz południu opady i burze.

Sytuacja baryczna

Polska pozostaje pod wpływem wyżu FRIDO. Jednak od zachodu coraz bardziej na wschód przemieszczać się będzie strefa zbieżności, na której pojawią się opady deszczu i lokalne burze.

Najbliższa noc

Reklama

Na południowym zachodzie nadal występować będą opady. Związane z konwekcją występującą nad Czechami. Na pozostałym obszarze bezchmurne niebo. Nad ranem na południowym zachodzie opadów będzie zdecydowanie mniej.

Noc ciepła. Na zachodzie zjawisko tropikalnej nocy (temp. powyżej 20 stopni Celsjusza). Nad ranem na wschodzie 12 st. Celsjusza.

Reklama

Wiatr ~20 km/h w porywach.

Pogoda na jutro – sobota

Strefa zbieżności z konwekcją przemieszczać się będzie powoli na wschód. Na zachodzie i południu zachmurzenie będzie wzrastać do dużego. Po południu na zachodzie, a następnie na południu pojawią się opady deszczu. Lokalnie wystąpią burze. Na pozostałym obszarze piękna i słoneczna pogoda.

Prognoza opadów na dziś. Źródło. WXcharts.com
Prognoza opadów na dziś. Źródło. WXcharts.com

Od rana temperatury będą bardzo szybko wzrastać. Po południu upalnie w pasie centralnym Polski – do 30 stopni Celsjusza. 28 stopni na wschodzie Polski. Najchłodniej ba południowym zachodzie – 22 stopnie Celsjusza.

pogoda NA JUTRO
Temperatura dziś. Źródło. WXcharts.com
Reklama

Wiatr ~40 km/h w porywach. Podczas burz do 60 km/h

Porywy wiatru. Źródło. WXcharts.com
Porywy wiatru. Źródło. WXcharts.com

Doceniasz naszą pracę? Wesprzyj nas kawą

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pogoda w Polsce i na świecie. Prognoza pogody. Wiadomości.

Reklama