Przejdź do treści

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 23.04?

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 23.04?

Reklama

Poranek przynosi piękną i słoneczną pogodę niemal w całej Polsce. Jedynie na krańcach wschodnich mamy zachmurzenie większe. W ciągu dnia właśnie tam będzie przelotnie padać punktowo deszcz.

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę 23.04?

Pogoda na niedzielę

Sytuacja baryczna nie zmieni się drastycznie, jednak od zachodu w głąb kraju będzie wędrował front atmosferyczny, który przyniesie opady deszczu. Na szczęście wstępnie strefa wejdzie tuż przed południem, więc do tego czasu po prostu na zachodzie zwiększy się zachmurzenie. Około południa powinno padać od Pomorza Zachodniego, przez Lubuskie po Dolny Śląsk. Front bardzo powoli będzie przemieszczać się na wschód. Odsuwający się wyż wcale nie będzie taką łatwą barierą do przepchnięcia, stąd po południu prawdopodobnie nie dotrą do centrum, a osiągną jedynie Wielkopolskę, zachodnią cześć Kujawsko-Pomorskiego oraz Opolszczyźnie. Nad resztą kraju sporo słońca i bez opadów, więc pogoda idealna na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Pragnę nadmienić, że mogą pojawić się również burze (więc silniejsze opady oraz możliwość pojawienia się gradu)

Temperatury

Reklama

Na termometrach od 13 – 14 w strefie oddziaływania frontu (północny zachód / krańce zachodnie) przez 15 – 17 na krańcach wschodnich oraz na pogórzu do 18 – 22 na południu, w centrum sięgając Kujaw oraz Pomorza. Nie jest wykluczone, że temperatura sięgnie 24 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Ciśnienie 1009 – 1015 hPa.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama