Przejdź do treści

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę? 30.04

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę? 30.04

Reklama

Sobota, sobotą, ale zapewne czekacie na prognozę pogody na niedzielę. Dziś już jak Widzicie więcej chmur na niebie. Poranek przynosi na zachodzie i północy opady przelotne deszczu, których w ciągu dnia będzie nieco więcej. W ciągu dnia w wielu miejscach kraju spadnie deszcz i przejdą burze. Nie jest wykluczony grad o niewielkiej średnicy.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w oddziaływaniu wędrującego z zachodu na wschód frontu atmosferycznego, który do wieczora przesunie się nad dzielnice centralne, a następnie wschodnie. Nie jest wykluczone także pojawienie się nad Polską płytkiego niżu. Tymczasem od zachodniej części kontynentu powoli nasuwać się będzie obszar wyższego pola ciśnienia związany z ośrodkiem wysokiego ciśnienia znad Morza Norweskiego.

Reklama

Układ wyżowy właśnie w niedzielę zbliży się do naszego kraju, skutecznie poprawiając pogodę. Nadal napływać będzie chłodniejsza masa powietrza polarnego morskiego.

Pogoda na niedzielę

Zachmurzenie małe i umiarkowane przede wszystkim na zachodzie, północy oraz w centrum. Na wschodzie (wliczając północ / południe) i południu kraju zachmurzenie umiarkowane i duże i jeszcze rano możliwe są opady deszczu o charakterze przelotnym. Po południu poza krańcami wschodniej i południowowschodniej Polski – NIEMAL BEZCHMURNIE !!! 😃 Tak. Poza jakimś niewinnym cirrusem lub cumulusem nie powinno być. Wieczorem w całym kraju piękna i słoneczna pogoda. Temperatura średnio od 12 do 15 stopni z tym, że w chwilach słonecznych jest szansa na nieco wyższe temperatury. Na pogórzu od 7 do 11, natomiast nad morzem od 8 do 11 stopni. Wiatr słaby i umiarkowany północnozachodni. Niestety może on obniżać temperaturę odczuwalną. Ciśnienie 1017 – 1023 hPa.

A już jutro dość obszerna prognoza pogody na okres 1 – 3 maja.

Jak będzie? I słońce i deszcz. Temperatury? Będzie i ciepło i ….rześko. Nom. Nasz klimat umiarkowany przejściowy lubi takie huśtawki, ale wiem, że Wy niekoniecznie.

Reklama

Jeszcze tak sobie rzuciłem oczami w komputer i….no właśnie – teraz nie mogę ich znaleźć….Dobra mam. W sensie na FUSy dalsze w poszukiwaniu znacznego ocieplenia. No i cóż – PÓKI CO WYGLĄDA TO SŁABIUTKO 🙁. Pamiętajcie, że to FUSy, więc mogą się najzwyczajniej w świecie się nie sprawdzić.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Reklama

Inne wiadomości.

Reklama