Przejdź do treści

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę? 09.07

Pogoda na niedzielę okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w niedzielę? 09.07

Reklama

Prognoza pogody na jutro, czyli na niedzielę miała wpaść rano, ale po prostu czasu było na tyle mało, że nie było szans na napisanie.

Wpis można potraktować jako swego rodzaju „secik” prognostyczny, gdyż w sumie nie należy spodziewać się znaczących zmian w pogodzie. Co prawda jutro, na Warmii i Mazurach, oraz na Pomorzu może delikatnie mocniej się zachmurzyć i nawet spaść symboliczny deszczyk, ale tak naprawdę oprócz tego niewiele się zmieni.

Pogoda na weekend — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Reklama

Polska znajduje się nadal w polu wyższego ciśnienia wraz z widocznym niewielkim ośrodkiem wysokiego ciśnienia znajdującego się nad Polską północną. Do jutra niewiele się zmieni, natomiast nad północną częścią kraju pojawi się płytka zatoka w polu geopotencjału z nieco zwiększonym gradientem pionowym temperatury. Dodatkowo pojawi się nieco silniejszy przepływ powietrza w środkowej troposferze, gdyż znajdziemy się na wschodniej flance osi klina wyżowego. Do Polski napływa masa powietrza polarnego morskiego.

YouTube player

Pogoda na niedzielę

Zachmurzenie małe, lub jego brak od rana niemal w całym kraju. W ciągu dnia na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu środkowym nieco więcej chmur i nie jest wykluczone, że pojawi się przelotny, marginalny opad deszczu. Istnieje szansa, że na Podlasiu również się nieco zachmurzy i spadnie jakiś niewinne parę kropel. Reszta kraju w słońcu i bez opadów przez cały dzień.

Temperatura od 22 – 24 stopni na Warmii, Mazurach oraz Podlasiu, przez 24 – 26 na Mazowszu, Pomorzu oraz na pogórzu, do 27 – 29 w pozostałej części kraju. Na południowym zachodzie i zachodzie od 29 do 31 stopni (lokalnie). Wiatr słaby i umiarkowany, północny. Ciśnienie 1020 – 1023 hPa.

Reklama

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.

Reklama