Przejdź do treści

Pogoda na piątek okiem Jarosława Turały. Jaka pogoda w piątek?

Pogoda na piątek? Sprawdźmy.

Dziś wcześniej, ze względu na to, że dziś wcześniejsze opuszczenie gniazda. Pogoda dziś będzie sprzyjała wszelakiej aktywności na świeżym powietrzu. Może nie do końca będą zadowoleni alergicy, ale Ci, którzy mają dobre pastylki i sterydy mogą korzystać, dopóki nie przestaną działać.

Pogoda na piątek — SYTUACJA BARYCZNA / SYNOPTYCZNA

Polska znajduje się w odziaływaniu wału wyżowego sięgającego od Wysp Brytyjskich przez Europę centralną po Ukrainę. Spowoduje on poprawę aury. Co prawda nadal napływa chłodniejsze powietrze pochodzenia polarnomorskiego, to słoneczko odwali dobrą robotę i podgrzeje dolną troposferę.

Pogoda na piątek, Pogoda na piątek

Pogoda na piątek

Zachmurzenie małe lub jego brak. Jedynie na Pomorzu oraz na południu kraju możliwy jest wzrost zachmurzenia. Jeśli dobrze pójdzie, to na północnym wschodzie, po południu może dosłownie symbolicznie popadać. Ogólnie cały dzień powinien być spokojny pod względem aury i po pracy można będzie się jej oddać w pełni.

Temperatura od 14 – 17 stopni nad samym morzem, 19 – 23 na północy i północnym wschodzie do maksymalnie 24 / 25 nad większością regionów. Najcieplej na południu w całym pasie tamtejszych województw. Temperatury wzrosną do nawet 26 / 27 stopni. W betonozach, czyli miejscach, które są uwielbiane przez ciepłolubów, niewykluczone 30 od nagrzanej kostki. Wiatr słaby lub jego brak. Będzie delikatnie muskał z różnych kierunków. Ciśnienie 1023 / 1024 hPa i będzie powoli spadać.

Pogoda na kolejne dni

Moi drodzy. Niestety mam nieco gorsze wieści. W sobotę z uwagi na możliwą wędrówkę niżu barycznego południową częścią kraju istnieje spore ryzyko wystąpienia wielkoskalowych opadów deszczu, które mogą utrzymać się przez cały dzień. Gdzie należy się ich spodziewać, dowiecie się niebawem. Południowa część kraju niestety w drugiej części dnia musi się liczyć z lokalnie intensywnymi opadami deszczu oraz gradu. Nie jest wykluczone, że pojawi się trąba powietrzna. To tak wstępnie. Śledźcie uważnie wiadomości i bądźcie przygotowani na zmienną aurę.

NADAL APELUJĘ DO WAS O WSZELKĄ ROZWAGĘ PODCZAS LEŚNYCH WYCIECZEK. WCZORAJ W OKOLICAH GRÓJCA PŁONĘŁO OKOŁO 100 ha LASU.

Opracował: Jarosław Turała


Zapraszamy na FanPage Jarosława Turały: Sorry. Taki mamy klimat” czyli pogoda pod oknem Jarosława Turały. | Facebook

Grafika – DWD / EUMETSAT / weatheronline / Ogimet

Inne wiadomości.